За вбивство лікаря виконавця засуджено до довічного ув’язнення, а спільника – до 15 років тюрми

22 листопада 2022
За вбивство лікаря виконавця засуджено до довічного ув’язнення, а спільника – до 15 років тюрми

За підтримання публічного обвинувачення Київською міською прокуратурою оголошено обвинувальний вирок двом особам за фактом вчинення замовного вбивства лікаря

Суд присяжних засудив виконавця вбивства до довічного позбавлення волі, а його спільника - до 15 років ув’язнення.

Прокурором у суді доведено, що наприкінці 2019 року виконавець злочину - громадянин Киргизької Республіки отримав замовлення на вбивство відомого столичного лікаря.

Прибувши у грудні 2019 року до України авіарейсом з Турецької Республiки, виконавець розпочав підготовку до злочину. Для цього він залучив свого знайомого, який мав громадянство РФ і Киргизької Республіки та проживав у Києві.

Упродовж майже двох місяців обвинувачені збирали інформацію про потерпілого – розпорядок дня, маршрути його руху, звички та коло спiлкування. Для стеження за жертвою використовували орендовані на третіх осіб автомобілі, а для спілкування між собою - сім-карти різних мобільних операторів.

Вони придбали знаряддя вбивства - перероблений самозарядний пiстолет, виготовлений на базi конструкцiї Макарова з глушником.

Увечері 2 лютого 2020 року виконавець підстеріг потерпілого поблизу місця його проживання на вул. Саксаганського в м. Києві та здійснив у нього 4 прицільних постріли. Від отриманих поранень чоловік загинув на місці.

Здійснивши вбивство, кілер та його спільник, який в цей час спостерігав за обстановкою, втекли.

Виконавця злочину затримали через два тижні в Одесі під час спроби виїхати за межі України. Одночасно у м. Києві правоохоронці затримали і його спільника. У обох затриманих були вилучені підроблені документи.

На підставі наданих прокурором беззаперечних доказів суд присяжних засудив виконавця вбивства за скоєння умисного вбивства, незаконне поводження зі зброєю та підроблення чи використання підроблених документів до довічного позбавлення волі (п. 11, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України). А його спільника за скоєння умисного вбивства, підроблення чи використання підроблених документів – до 15 років позбавлення волі (п. п. 11, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України).

До набрання вироком законної сили суд залишив обвинувачених під вартою.

Матеріали відносно замовника вбивства виділені в окреме кримінальне провадження, досудове розслідування у якому триває.

У межах міжнародного співробітництва правоохоронці України та Латвії викрили масштабну шахрайську схему
Події Відео 17 березня 2023

У межах міжнародного співробітництва правоохоронці України та Латвії викрили масштабну шахрайську схему

На Дніпропетровщині працювала розгалужена мережа шахрайських «сall-центрів» задля грошової наживи