Вербували жінок для сексуальної експлуатації за кордоном та в Україні

09 листопада 2022
Вербували жінок для сексуальної експлуатації за кордоном та в Україні

За процесуального керівництва прокурорів Печерської окружної прокуратури міста Києва викрито та повідомлено про підозру 9 особам, які у складі двох злочинних груп вербували жінок для сексуальної експлуатації за кордоном та в Україні

Їм інкриміновано торгівлю людьми та сутенерство або втягнення особи у зайняття проституцією (ч. 2 ст. 149, ч. 2 ст. 303 КК України).

За даними слідства, злочинна група з трьох мешканців столиці, діючи у змові з громадянином Королівства Марокко, підшуковували привабливих жінок серед колишніх учасниць конкурсів краси, ведучих популярних ток-шоу на телебаченні, інстаграм-блогерів. Вони пропонували їм «працевлаштування» у Королівстві Марокко у модельному бізнесі. Проте, справжньою їх метою було переправлення дівчат за кордон для надання послуг інтимного характеру бізнесменам на території міста Маракеш.

Між учасниками злочинної групи був чіткий розподіл обов’язків. Один з них відповідав за оформлення віз, двоє інших мали організувати переміщення жінок через кордон.

У ході проведення слідчих та оперативних заходів двоє учасників злочинної схеми були викриті під час спроби переправити через кордон 20 жінок.

Наразі їм повідомлено про підозру за фактом торгівлею людьми (ч. 2 ст. 149 КК України). Вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Під час документування цього злочину правоохоронці викрили ще одну групу осіб, які організували на території міста Києва та інших регіонах України діяльність з надання послуг сексуального характеру за грошову винагороду. За допомогою спеціаліста в IT-сфері учасники групи створили 10 «Telegram» каналів та 4 «WhatsApp» групи, за допомогою яких залучали дівчат до зайняття проституцією. Вартість інтимних послуг становила від 700 до 3000 доларів США за годину.

У межах слідства правоохоронці провели понад 30 обшуків за місцями проживання учасників групи та в їхніх автомобілях. Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнові записи та близько 60 банківських карт.

За клопотанням прокуратури судом накладено арешти на банківські рахунки фігурантів та рахунки, які були ними використані під час злочинної діяльності, а також на транспортні засоби підозрюваних.

Групі осіб повідомлено про підозру у сутенерстві та втягненні особи у зайняття проституцією (ч. 2 ст. 303 КК України).

Заходи з викриття протиправної діяльності проводилися прокурорами спільно зі співробітниками Департаменту міграційної поліції, слідчими Печерського управління поліції ГК Нацполіції в м. Києві, співробітниками Департаменту внутрішньої безпеки та Департаменту карного розшуку Нацполіції України.