Україну вперше за 12 років відвідає гендиректор МАГАТЕ

16 квітня 2021
Україну вперше за 12 років відвідає гендиректор МАГАТЕ

Генеральний директор МАГАТЕ (на сьогодні цю посаду обіймає Рафаель Гроссі - ред.) може вперше за 12 років прибути з візитом в Україну, з метою участі у засіданні "Асамблеї нових вкладників"

 

Про це заявив перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Богдан Боруховський під час робочого візиту до Зони відчуження з нагоди 35-их роковин аварії на ЧАЕС.

"Дуже важливий момент - вперше за 12 років до нас приїжджає генеральний директор МАГАТЕ. Він виступить зі вступним словом на асамблеї (вкладників - ред.). Це ще один сигнал міжнародної спільноти, що вони поруч з нами, і вони з першого дня фактично підтримуючи нас, продовжують це робити надалі", - зазначив Бураховський.

За словами представника Міндовкілля, під час візиту в Україну генерального директора МАГАТЕ, очікується, окрім участі в "Асамблеї вкладників", він також відвідає нові об'єкти інфраструктури поводження з радіоактивними відходами - НБК (Новий безпечний конфаймент) і СВЯП-2 (Сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу).

27 квітня планується перше засідання Асамблеї нових вкладників, яка має вирішити питання укладання нової угоди між Україною та світовою спільнотою щодо надання допомоги у боротьбі з наслідками чорнобильської катастрофи.

9 липня 2019 року в м. Київ відбулося заключне засідання попередньої Асамблеї вкладників фонду. 45 країн-вкладників та донорів у 1997 році виділили кошти на будівництво НБК. Загальна вартість НБК склала €1,5 млрд. З них €1,41 млрд - міжнародна допомога, ще €105,9 млн - внесок України.

Конфаймент був введений в дослідно-промислову експлуатацію влітку 2020 року.

СВЯП-2 буде запущено в експлуатацію після отримання ліцензії. Питання видачі ліцензії ДП "Чорнобильська АЕС" на управління СВЯП-2 має бути розглянуте 22 квітня 2021 року.

 

Джерело Укрінформ
У межах міжнародного співробітництва правоохоронці України та Латвії викрили масштабну шахрайську схему
Події Відео 17 березня 2023

У межах міжнародного співробітництва правоохоронці України та Латвії викрили масштабну шахрайську схему

На Дніпропетровщині працювала розгалужена мережа шахрайських «сall-центрів» задля грошової наживи