У Курилівці зводять «з нуля» амбулаторію для 3,5 тис людей

01 червня 2021
У Курилівці зводять «з нуля» амбулаторію для 3,5 тис людей

У Курилівці будують «з нуля» сучасну амбулаторію. Вона – на 2-х сімейних лікарів. Обслуговуватиме 3,5 тис мешканців Петриківської громади. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко

«Зводимо «з нуля» сучасні амбулаторії. Енергоефективні та комфортні. Мешканці громад зможуть здати аналізи, зробити щеплення та пройти первинні обстеження поруч із домом», – зазначив Валентин Резніченко.

Чекають на новосілля і медики Курилівської амбулаторії. Нині ведуть прийом у старому приміщенні, збудованому майже 60 років тому.

Під нову амбулаторію звели «з нуля» одноповерхівку. Ретельно утеплили її.

«Все будівництво – за сучасними технологіями. Матеріали – екологічні. Утеплення на покрівлі – 25 см, фасаді – 15 см», – розповів виконроб Роман Рубан.

Зараз у розпалі – благоустрій та внутрішнє оздоблення.

«Дуже чекаємо на нову амбулаторію. Приємно, що для нас таке роблять. Радісно на душі», – поділилася медсестра Тетяна Дяченко.

Всередині підрядники облаштовують кабінети для двох сімейних лікарів, денний стаціонар, лабораторію, маніпуляційну.

«Тут можна буде здати аналізи, зробити електрокардіограму. Доступною стане і телемедицина. Консультуватимемося онлайн із фахівцями обласних лікарень», – розповів завідувач Курилівської амбулаторії Василь Турків.

Амбулаторію оснащують надпотужною припливно-витяжною вентиляцією. Вона забезпечуватиме належний повітрообмін і перешкоджатиме накопиченню вірусів, підкреслив Роман Рубан.

Приміщення розділять на два сектори. В одному прийматимуть хворих пацієнтів, в іншому – тих, хто прийшов на медогляд або щеплення. 

Проєктом передбачили і зручності для маломобільних мешканців. Два ґанки облаштують пандусами. Оснастять і комфортну вбиральню.

«У новій амбулаторії матимемо набагато кращі умови, ніж зараз. Все чисте, світле. Багато простору», – сказала місцева Ірина Сливенко.

Медики вже отримали нове службове авто. Кажуть, набагато комфортніше буде їздити на виклики та перевозити хворих.

Осучаснення медичної інфраструктури регіону – за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Джерело adm.dp.gov.ua
«З Осуховським будуть говорити на чистоту»
Відео 29 квітня 2021

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»

У травні на телеканалі ITV та на YouTube-каналі стартує авторська програма «З Осуховським на чистоту». Автор і ведучий проекту – відомий політик, нардеп двох скликань Олег Осуховський, якого глядачі не раз бачили в етері, однак вперше він виступить у новій ролі ведучого. Гості програми – відомі та успішні люди – політики, бізнесмени, артисти не тільки з України, а й за її межами