Столичні слідчі скерували до суду обвинувальний акт щодо організованої групи, яка займалась збутом наркотиків

26 квітня 2022
Столичні слідчі скерували до суду обвинувальний акт щодо організованої групи, яка займалась збутом наркотиків

Наркоділки реалізовували заборонені речовини на території столиці. Найближчі 12 років зловмисники можуть провести за ґратами

Нагадаємо, що оперативники поліції Києва провели спецоперацію із затримання групи наркоторговців. Співробітники Шевченківського управління поліції за процесуального керівництва прокуратури та за силової підтримки бійців полку поліції особливого призначення №1 затримали групу осіб за збут особливо небезпечних наркотичних засобів та психотропних речовин.

Як розповів начальник відділу поліції № 2 Шевченківського управління поліції Олександр Дибов, у ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що незаконний наркобізнес на території Києва організував 38-річний місцевий мешканець:

«Ми встановили, що до незаконних оборудок з наркотиками організатор долучив декількох спільників. Порушники розподілили між собою ролі та діяли з початку листопада 2020 року. Організатор підшукував осіб, у яких учасники угруповання купували кокаїн та інші наркотичні засоби, домовлявся про місця отримання «товару» та передавав спільникам при особистих зустрічах з рук в руки».

Крім того, для забезпечення постійної діяльності організованої групи, головний координатор постійно здійснював фінансування злочинної діяльності, яке полягало у розподілі витрат, пов’язаних із незаконним безперебійним придбанням особливо небезпечних наркотичних засобів – канабісу, кокаїну, особливо небезпечної психотропної речовин МДМА.

«Організатор також займався орендою автомобілів, на яких здійснювалось незаконне перевезення, зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин і контролював діяльністю кожного із учасників», - додав Олександр Дибов.

Наразі досудове розслідування у кримінальних провадженнях, розпочатих за ч. 3 ст. 307 - незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, та ч. 1, 2 ст. 317 - організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів Кримінального кодексу України, завершено.

Матеріали кримінального провадження разом із обвинувальним актом скеровано до районного суду для розгляду справи по суті. Фігурантам загрожує до 12-ти років позбавлення волі.