Припинено незаконну діяльність кол-центрів у Києві

11 листопада 2022
Припинено незаконну діяльність кол-центрів у Києві

Офіс Генерального прокурора за координацією Європолу та Євроюсту бере участь у заходах боротьби проти масштабного інвестиційного шахрайства

Кількість потерпілих обчислюється сотнями тисяч.

Офісом Генерального прокурора спільно з правоохоронцями та міжнародними партнерами 8 та 9 листопада 2022 року в Албанії, Болгарії, Грузії, Північній Македонії та Україні проведено обшуки в кол-центрах і заарештовано підозрюваних.

Підозрювані належать до організованої міжнародної злочинної групи (OCG), яка причетна до інвестиційного шахрайства з використанням криптовалют. Для цього створювалися десятки кол-центрів у кількох країнах та сотні онлайн-платформ.

Підозрювані представлялися брокерами, які допомагатимуть інвесторам заробити великі гроші з невеликими вкладеннями. Вони обманювали потерпілих, завойовували їх довіру в Інтернеті та створювали кол-центри. В подальшому потерпілі інвестували кошти через веб-платформи, контрольовані злочинною організацією, та втрачали великі суми грошей.

За даними розслідування, сотні тисяч інвесторів по всьому світу потерпіли від шахрайства. Збитки оцінюють у 200 млн євро на рік. Розслідування кібершахрайства почалося у 2020 році, зокрема і в Україні. Наразі сім країн порушили судові справи проти OCG. Євроюст сприяв судовому співробітництву у цій справі шляхом створення та фінансування спільної слідчої групи (JIT), створеної на прохання шведської влади та за участю України, Албанії, Фінляндії, Грузії, Німеччини, Латвії та Іспанії.

В рамках розслідування було проведено обшуки в кол-центрах та за місцями проживання фігурантів. Підозрюваних, які перебували у державах Європи затримано. Крім того, вилучено значну кількість комп’ютерної техніки за допомогою якої здійснювалась протиправна діяльність.

Офісом Генерального прокурора спільно з органом досудового розслідування Головного слідчого управління Нацполіції України та за оперативного супроводу Департаменту кіберполіції України проведено ряд обшуків та виявлено незаконну діяльність кол-центрів на території м. Києва. В ході обшуків вилучено велику кількість комп’ютерної техніки – понад пів тисячі ноутбуків, електронні носії інформації, камери відеоспостереження, мобільні телефони та чорнові записи.

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки
Події Відео 05 червня 2023

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки

Старший лейтенант з позивним Філ та його бійці, які після степів Донеччини вибули на ротацію в прикордонні ліси України, підтвердили, що російське керівництво геть не цінує життя людей – особливо своїх солдатів
Останні статті