Поліція попереджає громадян про поширення нової шахрайської схеми

20 листопада 2021
Поліція попереджає громадян про поширення нової шахрайської схеми

Близьким, рідним та знайомим військовослужбовців, які несуть службу у зоні проведення ООС, зловмисники повідомляють, що їх взято в полон та вимагають гроші

У кількох прикордонних областях України поліцією зареєстровані факти шахрайства за новою схемою. Зловмисники телефонують родичам військовослужбовців, які несуть службу у зоні проведення ООС та повідомляють, що, наприклад  їх син (чоловік, брат) потрапив у полон і для його визволення потрібні грошові кошти.

Працівники поліції  попереджають жителів Запорізької області про цю шахрайську схему та закликають: «Не панікуйте при надходженні такої звістки від невідомих! Одразу почніть перевіряти інформацію!». Зробіть наступні дії:

  • перервіть розмову з незнайомцями
  • зателефонуйте людині про яку йде мова. Пам’ятайте, що абонент може бути не в мережі або не відповідати на виклик зовсім з інших причин, не пов’язаних з полоненням!
  • якщо не вдалося зв’язатися, зателефонуйте по можливості товаришу чи людині, яка може бути поряд з вашим родичем
  • зателефонуйте на гарячу лінію СБУ за номером (800)501-482 або на поліцейську спецлінію «102». Повідомте максимально повну інформацію щодо номеру телефону, з якого телефонували незнайомці та змісту розмови.

І головне, не намагайтеся вирішити нав’язану вам проблему самотужки! Не поспішайте під впливом емоцій перераховувати і віддавати свої грошові кошти! На це і розраховують шахраї!

У межах міжнародного співробітництва правоохоронці України та Латвії викрили масштабну шахрайську схему
Події Відео 17 березня 2023

У межах міжнародного співробітництва правоохоронці України та Латвії викрили масштабну шахрайську схему

На Дніпропетровщині працювала розгалужена мережа шахрайських «сall-центрів» задля грошової наживи