НАТО не залишить поза увагою інцидент із прольотом «Калібрів» над Румунією – Пристайко

10 лютого 2023
НАТО не залишить поза увагою інцидент із прольотом «Калібрів» над Румунією – Пристайко

Проліт у повітряному просторі Румунії двох російських крилатих ракет –дуже серйозний інцидент, який не залишиться поза увагою НАТО з обох сторін Атлантики, на це буде дано відповідь

Таку думку висловив в ефірі телемарафону посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

«Безумовно, сьогодні вже одразу – і навіть не стільки в Брюсселі, де знаходиться політичне командування НАТО, а в Монсі під Брюсселем, де знаходиться військове командування НАТО..., цю ситуацію аналізують, і військові керівники кожного члена Альянсу шукають, якою має бути пропорційна відповідь», - сказав Пристайко.

Дипломат додав, що, умовно кажучи, «не кожна ракета призводить до оголошення війни».

«Але водночас це дуже серйозний інцидент, який не пройде повз увагу НАТО з обох боків Атлантики, і на це буде дано відповідь», - спогнозував Пристайко.

Коментуючи її відсутність під час прольоту російських «Калібрів» над територією Румунії, він зазначив що літаки Альянсу постійно контролюють повітряний простір над кордоном України з НАТО, тож про те, що росія запустила ці ракети, в Альянсі відомо відразу.

«Небезпека, яка є або немає, оцінюється. Якби небезпека була безпосередньо для цих країн, тоді була б відповідь», - пояснив посол.

Як повідомлялося, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що сьогодні о 10.18 дві російські крилаті ракети "Калібр" перетнули кордон України з Молдовою, також пролетіли у повітряному просторі Румунії.

Після цього ракети знову зайшли у повітряний простір України у точці перетину кордонів трьох держав. Ракети були запущені з акваторії Чорного моря.

Вадим Пристайко у 2017-2019 роках очолював Місію України при НАТО.

Джерело Укрінформ
У Харкові поліцейські викрили сутенерку, яка залучала до «бізнесу» і неповнолітніх
Події Відео 30 березня 2023

У Харкові поліцейські викрили сутенерку, яка залучала до «бізнесу» і неповнолітніх

Сутенерку затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України