Макрон і Зеленський провели півторагодинну розмову

02 серпня 2022
Макрон і Зеленський провели півторагодинну розмову

Президент України Володимир Зеленський у понеділок провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном, яка тривала півтори години

Про це повідомила пресслужба Офісу президента України.

Зеленський поінформував Макрона про перебіг протидії російській агресії та ситуацію на полі бою.

Макрон: ніхто не розглядає припинення війни в найближчі тижні або місяці
"Ми ведемо війну проти справжньої держави-терориста. Сплановане цинічне знищення Росією українських військовополонених в Оленівці – свідчення цього", – зазначив президент України, подякувавши Франції за рішуче засудження цього злочину проти людяності та готовність сприяти притягненню винних до відповідальності.

Зеленський відзначив ухвалені Францією рішення щодо постачання нового сучасного озброєння, а також надану оборонну допомогу. Лідери домовилися координувати подальші дії з надання Україні безпекової допомоги як Францією, так і іншими міжнародними партнерами, зокрема щодо задоволення першочергових потреб українських захисників у сучасному озброєнні.

Окремо обговорили питання макрофінансової підтримки України.

Французькі ЗМІ розповіли деталі останнього дзвінка Макрона й Путіна перед вторгненням РФ
Зеленський також подякував французькій стороні за практичний внесок у зусилля щодо боротьби з безкарністю Росії, а саме – направлення до України групи медиків і жандармів для встановлення фактів злочинів, скоєних російським агресором. У цьому зв’язку було обговорено питання продовження роботи вказаної групи.

Значну увагу приділили участі Франції у повоєнній відбудові України, зокрема долученню до реалізації Fast Recovery Plan. Зеленський відзначив важливість готовності Франції взяти участь у відбудові окремого регіону України.

Обговорили також практичні аспекти нарощування експорту українського збіжжя іншими логістичними шляхами. Макрон детально поінформував про підсумки свого турне країнами Африки, одним із результатів якого стало розширення антивоєнної коаліції та консолідація міжнародної підтримки України в умовах повномасштабної агресії проти нашої держави з боку Росії.

Зеленський запросив Макрона взяти участь в онлайн-саміті міжнародної Кримської платформи 23 серпня поточного року.

Раніше у липні президент Франції запевнив, що його країна має ресурси для допомоги Україні та підтримки союзників.

Макрон зазначив, що потрібно бути готовим до затяжного конфлікту, а "літо і початок осені будуть, безумовно, складними".

Він також назвав Росію "однією з останніх імперських колоніальних держав" у сучасному світі, говорячи про її війну проти України.

На Прикарпатті під час руху загорівся рейсовий автобус - поліцейський офіцер громади допоміг загасити пожежу
Події Відео 21 березня 2023

На Прикарпатті під час руху загорівся рейсовий автобус - поліцейський офіцер громади допоміг загасити пожежу

На Прикарпатті під час руху загорівся рейсовий автобус - поліцейський офіцер громади допоміг загасити пожежу