Кулеба заявив, що Росія своїми діями добиває "нормандський формат"

20 листопада 2021
Кулеба заявив, що Росія своїми діями добиває

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Росія своїми діями добиває "нормандський формат"

Так він прокоментував під час брифінгу в четвер, 18 листопада, публікацію російською стороною конфіденційних листів від Німеччини та Франції.

"З приводу публікації дипломатичного листування, яке відбувається в нормандському форматі, хочеться якось саркастично пожартувати і потролити, але насправді нічого гарного у цьому немає. Росія своїми діями просто добиває Нормандський формат, демонструє, що вона не зацікавлена в його розвитку, і, безумовно, підриває залишки довіри до себе", - сказав Кулеба. 

За його словами, глави МЗС України, Німеччини і Франції домовилися що "не подарують Росії розкіш знищити нормандський формат чужими руками".

"Будемо працювати над залученням Росії до переговорного процесу, до дипломатичних зусиль з урегулювання цього конфлікту. Те, що Росії після такої публікації не можуть довіряти навіть дипломати, безумовно, додатково ускладнить цю роботу. Але ми будемо працювати, тому що Україна зацікавлена в мирі, в справедливих рішеннях і в безпеці", - сказав Кулеба. 

Він запевнив, що Україна налаштована на мирне врегулювання і збереження нормандського формату.

Нагадаємо, що лідери "нормандської четвірки" не зустрічалися уже два роки. Останній саміт у нормандському форматі відбувся в Парижі у грудні 2019 року після ще більш тривалої, трирічної перерви.

У вересні 2021 року глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна працює над тим, щоб провести до закінчення каденції канцлерки Німеччини Ангели Меркель новий саміт лідерів країн "нормандської четвірки".

У 11 жовтні канцлер Німеччини і президент Франції почергово провели переговори з Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним. За результатами цих перемовин було ухвалене рішення інтенсифікувати роботу по лінії "нормандської четвірки" та організувати зустріч міністрів закордонних справ.

Пройшло уже більше місяця, а ця зустріч досі не відбулась.

Рашист впритул випустив автоматну чергу в груди пораненого прикордонника — він вижив
Події Відео 09 червня 2023

Рашист впритул випустив автоматну чергу в груди пораненого прикордонника — він вижив

Чи розстрілюють поранених українців російські загарбники, не з чуток знає прикордонник Чернігівського загону Олександр Розсудоський
Останні статті