140 млн грн несплачених податків – повідомлено про підозру одному з найбільших забудовників Київщини

22 вересня 2022
140 млн грн несплачених податків – повідомлено про підозру одному з найбільших забудовників Київщини

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру одному з найбільших забудовників в Київській області за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України)

За даними слідства, замовник будівництва декількох комплексів багатоквартирної житлової забудови у Києво-Святошинському районі Київської області організував схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Під час реалізації квартир та нежитлових приміщень у новобудовах підозрюваний декларував отримані кошти як доходи фізичної особи, не оформлюючи свою діяльність як підприємницьку. Таким чином у період з 2019 по 2021 роки він продав близько 900 квартир та приміщень комерційного призначення у новобудовах, не сплативши при цьому понад 140 млн грн податків.

У ході досудового розслідування правоохоронці провели низку обшуків, вилучили грошові кошти у різній валюті на загальну суму понад 3 млн доларів США.

За клопотанням прокурора вилучені грошові кошти заарештовано та їх передано в управління АРМА.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Також, у межах кримінального провадження до суду скеровано клопотання про накладення арешту на майно підозрюваного – квартири, нежитлові приміщення та земельні ділянки, з метою подальшого відшкодування шкоди, завданої бюджету.

Досудове розслідування здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого в м. Києві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.