Зеленський підписав закон, який дозволяє націоналізувати системний банк за 1 гривню

26 жовтня 2022
Зеленський підписав закон, який дозволяє націоналізувати системний банк за 1 гривню

Президент Володимир Зеленський у середу, 26 жовтня, підписав закон про особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану

Про це повідомляється у картці відповідного законопроєкту №8069 на сайті Верховної Ради.

В Україні 14 системно важливих банків, але під прицілом один - Альфа-Банк Михайла Фрідмана, який минулого тижня потрапив під українські санкції.

Після набрання законом чинності Мінфін отримає право за пропозицією НБУ брати участь у виведенні з ринку системно важливого банку з підстав, що настали під час здійсненої РФ агресії проти України.

Націоналізація такого банку відбуватиметься через процедуру зарахування його до категорії неплатоспроможних, але не потребуватиме докапіталізації з боку держави. Продаж банку за 1 грн відбуватиметься незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку.

Фонд гарантування вкладів не змінюватиме розмір статутного капіталу банку, не буде проводити деномінацію акцій чи обмінювати грошові зобов’язання банку на акції додаткової емісії.

Замість обміну вкладів на акції з наступним їхнім викупом державою запроваджується припинення зобов’язань банку перед контролерами та власниками істотної участі, а також підсанкційними особами з наступним зарахуванням коштів за цими зобов'язаннями у дохід банку.

Відшкодування вартості акцій акціонерам (у разі її перевищення 1 грн за висновком аудиторської компанії) буде можливим тільки після компенсації збитків Україні від РФ і виключно з цих грошей.

24 жовтня НБУ позбавив російських акціонерів права голосу у трьох українських банках: Форвард, Український капітал та Перший інвестиційний банк.

Джерело LIGA.Бізнес
Ми шукаємо шляхи для того, щоб евакуювати наших громадян з лівого берега Херсонщини - Ігор Клименко
Події Відео 08 червня 2023

Ми шукаємо шляхи для того, щоб евакуювати наших громадян з лівого берега Херсонщини - Ігор Клименко

Про це Міністр внутрішніх справ заявив у Херсоні, де працює штаб із ліквідації наслідків підриву ГЕС
Останні статті