Затримано працівника митниці, який під час окупації Куп‘янська обіймав посаду так званого «заступника міністра з промисловості»

27 жовтня 2022
Затримано працівника митниці, який під час окупації Куп‘янська обіймав посаду так званого «заступника міністра з промисловості»

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури головному державному інспектору Харківської митниці повідомлено про підозру у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору (ч. 5 ст. 111-1 КК, ст. 111-2 КК України)

За даними слідства, головний державний інспектор Харківської митниці, перебуваючи у м. Куп’янськ, почав активно співпрацювати з так званою «новою владою». За пропозицією окупантів чоловік обійняв псевдопосаду «заступника міністра з промисловості» так званої «військово-цивільної адміністрації Куп’янського району Харківської області».

Під час виконання своїх «повноважень» він модерував процес формування псевдооргану на окупованій території. Чоловік підбирав кадри для «нової» митниці, яка мала бути розташована між окупованою Харківською областю та так званими «ЛНР» і «ДНР». «Посадовець» організовував процес проходження навчання у м. Краснодар для того, щоб майбутні працівники ґрунтовно розбирались у російському законодавстві.

Також він організовував роботу з прийому документів для отримання виплат від РФ місцевим населенням, створюючи вигляд «турботи» від країни-агресора.

Крім того, 22 серпня під час «святкування» Дня прапора РФ «заступник міністра промисловості» публічно разом з іншими псевдопосадовцями розгортав на центральній площі м. Куп‘янськ російський триколор.

Проте запустити окупаційну митницю йому так і не вдалось. 25 жовтня правоохоронці затримали чоловіка у Харкові у порядку ст. 208, ст. 615 КПК України.

Наразі прокурором обласної прокуратури ініційовано перед судом питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого в м. Полтаві, оперативний супровід — другий оперативний відділ ТУ ДБР у м. Полтаві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Андрій Костін: 10 мобільних груп з документування злочинів вже працюють на Херсонщині
Події Відео 15 листопада 2022

Андрій Костін: 10 мобільних груп з документування злочинів вже працюють на Херсонщині

Про це заявив Генеральний прокурор на брифінгу під час робочого візиту на Одещину