Забудова Микільської Слобідки: активісти вводять в оману громаду мікрорайону?

08 жовтня 2021
Забудова Микільської Слобідки: активісти вводять в оману громаду мікрорайону?

Сучасний житловий комплекс чи барикади? У столиці, на вул. Микільсько-Слобідська, 7/9, за Генпланом має постати новий ЖК. Кілька років будівництво було заморожене. Та під час відновлення робіт група активістів заблокувала техніку девелопера – ТОВ «Нова Слобідка». Чого домагаються протестувальники? І наскільки обґрунтовані їхні вимоги?
Протестувальники обурюються: мовляв, ЖК планують будувати в рекреаційній зоні.
«Між однією дамбою і іншою, між Київським та Канівським водосховищем це одна єдина акваторія. Не можна казати, що це мала чи велика річка. Це водосховище і там 100 м щонайменше, а то й 200 м потрібно відступити від води», – стверджує представниця ГО «Микільська Слобідка» Олена Медведенко.
Проте аналіз рішення Київської міської ради від 8 жовтня 2009 року відкриває цікаві подробиці справи. За проєктом прибережних захисних смуг водних об`єктів Дніпровського району Києва для Русанівської протоки – протоки річки Десенка – прибережна захисна смуга має бути завширшки не 100, а 25 метрів.
Крім того, опоненти новобудови наголошують, що земельна ділянка належить до історичного ландшафту Київських гір та долини Дніпра. Проте рішення Феміди – не на користь активістів: містобудівна документація була видана на понад 10 років раніше, аніж затверджено межі й режими використання зон охорони пам'ятки ландшафту.
Своєю чергою, компанія-забудовник ТОВ «Нова Слобідка» заспокоює громаду: зводитимуть квадратні метри суто в межах приватної ділянки, громадську землю не чіпатимуть.
Та активісти продовжують штурмувати КМДА і суди з вимогою замість забудови облаштувати парк. Навіть дерева без узгодження з департаментом благоустрою вже висадили. А быля запланованого ЖК – звели барикади.
Та ось несподіванка: забудовник – не проти парку, а ще – пляжу, ковзанки, критого басейну та інших радощів життя. Девелоперська компанія «Нова Слобідка» навіть заявила, що хоче виділити на доброустрій прилеглих територій 50 млн грн. А це – чверть усього річного бюджету громадських ініціатив столиці.
Відтак жителів Слобідки і владу Києва запрошують разом визначатись, на що підуть ці 50 млн грн.
«Це будуть тристоронні угоди. Ми приймаємо на себе зобов'язання щось виконати, люди нам допомагають у цьому: по перше, визначають напрямки і допомагають у реалізації цих локальних проектів. А міська влада буде стежити, щоб ми дотримувались усіх взятих зобов'язань», – прокоментував власник ТОВ «Нова Слобідка» Олександр Стельмащук.
Нещодавно активісти дізнались, що їх 10 років вводили в оману.
«Згідно з електронною базою даних, замовникам будівництва ТОВ «ЛВ-Холдинг» та ТОВ «Нова Слобідка» було зареєстровано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки від 17.04.2012 року за номером 4913/0/18-1/12 для будівництва житлових будинків з приміщеннями соціально-громадського призначення і підземним паркінгом на вул. Микільсько-Слобідська, 7-9 у Дніпровському районі столиці», - відповів Департамент містобудування та архітектури КМДА на лист ГО «Єдина сила».
Кому і для чого знадобилось роками влаштовувати протистояння на місці законної забудови, при чому не чіпати інші ЖК, що вже збудували поряд на березі Дніпра? Активісти розкрили таємницу: введення жителів в оману вигідно конкурентам. А противники забудови підбурюють жителів мікрорайону в інтересах певного бізнесу. Тож, ціна 10-річної війни за берег Дніпра – не парк і не пляж, а ласий шмат коштовної столичної землі, - з’ясували журналісти.
https://www.youtube.com/watch?v=aTYUnNH1QvM&t=6s