Викрито незаконну схему ввезення тютюнових виробів та ухилення від сплати податків на 80 млн грн – підозрюються співробітники Чернівецької митниці

27 жовтня 2022
Викрито незаконну схему ввезення тютюнових виробів та ухилення від сплати податків на 80 млн грн – підозрюються співробітники Чернівецької митниці

За процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури повідомлено про підозру двом службовцям одного із митних постів Чернівецької митниці Держмитслужби за фактами перевищення службових повноважень, службового підроблення та співучасті в ухиленні від сплати податків за ввезення в Україну тютюнової продукції, а також умисному введенні в обіг на ринку України небезпечної продукції (ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 27 ст. 227, КК України)

За даними слідства, державні інспектори відділу митного оформлення налагодили незаконну схему сприяння у ввезенні на територію України тютюнових виробів із ухиленням від сплати обов’язкових податкових та митних платежів. Митники вносили до Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» завідомо неправдиві відомості із долученням підроблених фотографій.

Правоохоронці встановили, що у жовтні та листопаді 2020 року при митному оформленні в’їзду вантажного транспорту на митну територію України через пункт пропуску «Порубне», інспектори оформляли вантажівки як такі, що переміщуються без вантажу, незважаючи на наявність у їхніх вантажних відсіках 4850 ящиків з цигарками. Внаслідок таких дій вони сприяли громадянам в ухиленні від сплати податкових і митних платежів на загальну суму 80 млн грн.

Наразі слідство встановлює всіх осіб, причетних до незаконної схеми.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.