Війна в Україні призведе до демографічної катастрофи РФ, - ЗМІ

18 жовтня 2022
Війна в Україні призведе до демографічної катастрофи РФ, - ЗМІ

Війна Росії проти України призведе до історичного скорочення російського населення через зниження народжуваності

Водночас економіці загрожує міграційний відтік та старіння робочої сили. Такий прогноз у вівторок, 18 жовтня, оприлюднив Bloomberg.

Зазначається, що російський президент Володимир Путін роками прагнув вирішити демографічні проблеми в Росії, але його вторгнення в Україну призвело до історичного зменшення населення його країни.

У першу чергу Bloomberg пише про десятки тисяч знищених на полі бою росіян, мобілізацію як мінімум 300 000 резервістів і втечу сотень тисяч росіян за кордон.

«Руйнування, викликані війною, поєднуються з демографічною кризою, що сягає корінням у 1990-і роки, періодом економічних труднощів після розпаду Радянського Союзу, який призвів до різкого падіння рівня народжуваності», - йдеться у статті.

Зазначається, що Путін планував зупинити скорочення чисельності населення у 2022 році, а в 2030-му – відновити зростання. Але ще за кілька тижнів до оголошення мобілізації у вересні внутрішній звіт уряду РФ назвав такі цілі нереалістичними.

Якщо військові дії продовжаться найближчими місяцями, як очікується, наступного року в Росії може народитися менше 1,2 мільйона людей, що буде найнижчим показником у сучасній історії. Загальна кількість смертей у Росії в середньому наближається до двох мільйонів на рік.

Продовження війни та мобілізації до кінця наступної весни стане катастрофічним, оскільки за 12 місяців до середини 2024 року народжуваність, ймовірно, знизиться до одного мільйона.

Коефіцієнт народжуваності може становити 1,2 дитини на одну жінку, що в Росії спостерігалося лише один раз – у 1999-2000 роках. Щоб населення залишалося стабільним без міграції, необхідний коефіцієнт народжуваності складає 2,1.

Також наголошується, що економіка Росії відчуває брак молодих працівників і тепер перебуває під загрозою стагнації або гірших процесів ще довгий час після закінчення війни. Bloomberg Economics оцінює потенційні темпи зростання Росії в 0,5%, що на два відсоткові пункти нижче, ніж до війни, при цьому приблизно чверть зниження припадає на демографічні показники.

Джерело novosti-n
Рашист впритул випустив автоматну чергу в груди пораненого прикордонника — він вижив
Події Відео 09 червня 2023

Рашист впритул випустив автоматну чергу в груди пораненого прикордонника — він вижив

Чи розстрілюють поранених українців російські загарбники, не з чуток знає прикордонник Чернігівського загону Олександр Розсудоський
Останні статті