«Війна перевіряє не лише на міцність, а й на людяність», - Ірина Кононенко

03 травня 2022
«Війна перевіряє не лише на міцність, а й на людяність», -  Ірина Кононенко

Поліцейська розповіла про специфіку своєї роботи у військовий час, про новий рівень спілкування з колегами та хобі, які додають наснаги та допомагають налаштовуватися на позитивний лад

Ірина Кононенко з 2005 року почала працювати на посаді інспектора сектору інформаційної підтримки Дніпровського управління поліції, а декілька останніх років очолює його. Окрім своїх високих професійних навичок жінка має цікаве хобі, яке тішить око усіх, хто потрапляє до неї у кабінет – Ірина займається вирощуванням квітів.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, майор поліції стала справжньою підтримкою для своїх колег. Окрім своєї безпосередньої роботи, жінка встигала організовувати харчування для всього особового складу і не обділяла увагою свої квіти.

- Як змінилася Ваша робота з початку бойових дій росії в столиці?

- Нічого кардинально не змінилося. Всі залишилися на своїх місцях і продовжили виконувати свої обов’язки. Слідство, карний розшук, дільничні інспектори, інформаційна підтримка – ми всі, як один механізм і залежимо від роботи один одного. Більше змінився формат роботи. Ми набагато більше часу стали проводити разом з колегами. Війна нас зблизила та зробила справжньою родиною. Люди почали більше довіряти ближньому, частіше спілкуватися та розкриватися з нових сторін. Мабуть, тільки зараз дійсно приходить розуміння того, що таке людяність.

- Окрім безпосередніх своїх обов’язків, певний час Ви відповідали за харчування всього особового складу. В чому полягала ця робота?

- Протягом місяця я щоденно приймала автомобіль, завантажений об’ємними порціями страв, які мені потрібно було розподілити між усіма співробітниками і у визначений час, забезпечити харчуванням.

- Всі співробітники Дніпровського управління поліції знають про Вашу любов до квітів, тому що Ваш кабінет рясно прикрашають понад півсотні вазонів. Як у Вас з’явилося це хобі і чи вплинула на його існування війна?

- Мабуть з того моменту, коли у мене з’явився власний кабінет. У мене там квітів більше, аніж вдома. Воно якось саме по собі прийшло, то взяла у когось листочок і посадила, то купила, то подарували, так і «затягнуло». Мені подобається доглядати за квітами, вони відчувають, що я їх люблю, тому і ростуть гарно. Війна не змусила мене відмовитися за їхнім доглядом і я вже планую невеличкі «поповнення» у свою колекцію. Адже квіти – це життя і воно має перемагати та примножуватися.

- Ви вже третій місяць несе службу у посиленому режимі. Як Ваша родина до цього ставиться?

- Мій чоловік також поліцейський, тому ми добре розуміємо одне одного та необхідність бути у цей непростий час на службі. Наша 14-річна донечка Анічка також з розумінням до всього ставиться, бо вона ще з маленького знає, як воно бути дитиною правоохоронців.

- Як Ви відпочиваєте від робочих буднів та нової реальності військового часу?

- Найкращим відпочинком зараз є спілкування з сім’єю, адже за понад два місці війни мати змогу обійняти дочку та чоловіка – це велике щастя. Коли з’являється вільний час, то дуже полюбляю складати великі картини з пазлів, а також вишивати бісером та в'язати крючком. Це для мене, як медитація. Дуже подобаються зображення тварин, особливо вовків, вони асоціюються у мене з відданістю та вірністю. Зараз, як і всі українці, я мрію, щоб наша країна якомога швидше здобула перемогу і всі наші воїни повернулися до своїх родин.

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів
Події Відео 22 грудня 2022

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів

Викрито організацію, яка займалася незаконним виготовленням особливо небезпечного психотропу PVP та налагодила канал його розповсюдження по Україні