В Україні з тьох тонн молока навчились виробляти тонну сиру

01 березня 2018
В Україні з тьох тонн молока навчились виробляти тонну сиру Українські підприємства навчились виготовляти тонну сиру з трьох тонн молока.

Про це повідомляє Вадим Чагаровський, голова ради директорів Союзу молочних підприємств, передає infagro.com.

На хвилі приватизації 90-х років переробні підприємства перейшли в приватні руки і далі доля кожного з них, й, відповідно, галузі в цілому, стала залежати від того, які цілі переслідують власники і як вони їх домагаються.

Разом з ринком в галузь прийшли і «брудні» технології, наприклад, фальсифікація продукції, коли маркування не відповідає реальному складу продукту і відбувається заміна складових на інші, більш дешеві немолочні. Це відбувається тому, що в уявленні деяких власників успішне ведення бізнесу це не інновації і не маркетинг, а махінації. І «розвиток» йде саме в цьому напрямку. Якщо раніше основним способом фальсифікації була заміна молочного жиру на немолочний, то тепер з'явилися й інші, наприклад, заміна молочного білка.

За словами голови ради директорів, з'явилися вітчизняні «кулібіни», які примудряються робити тонну сиру з 3 тонн молока. Це робиться з використанням російських технологій, в яких застосовуються спеціальні харчові волокна. І прийшли ці технології спочатку саме в прикордонні області — в першу чергу в Харківську. Такі технології використовують, наприклад, Богодухівський та Зміївський заводи.

«Таким продуктам потрібно давати назви, які не вводитимуть покупця в оману. Якщо покупець буде бачити назви "Імітаційний продукт" і "Натуральний продукт", він сам вирішить, що його більше влаштує. Адже відомо, що в Україні зараз найнижчі зарплати в Європі і частина покупців, на жаль, змушена купувати імітаційні продукти», — зауважує Вадим Чагаровський.

Нагадаємо, що на мінімальну пенсію можна купити лише 62 л молока.

Андрій Костін: 10 мобільних груп з документування злочинів вже працюють на Херсонщині
Події Відео 15 листопада 2022

Андрій Костін: 10 мобільних груп з документування злочинів вже працюють на Херсонщині

Про це заявив Генеральний прокурор на брифінгу під час робочого візиту на Одещину