В Україні пройшли перші торги газом зі сховищ

15 квітня 2021
В Україні пройшли перші торги газом зі сховищ

"Укртрансгаз" та Українська енергетична біржа провели перші торги газом з підземних сховищ (ПСГ) через електронну платформу біржі

Про це повідомляє пресслужба "Укртрансгазу".

Перші угоди вже було виконано, зазначили у компанії. В "Укртрансгазі", яка є оператором газосховищ України, пояснюють, що перенесення процедури в онлайн дозволило скоротити час операцій, збільшити коло учасників та зменшити документообіг.

Запускати торги газом зі сховищ в УЕБ та Укртрансгазі планують у два етапи, це – перший із них. Наразі послуга поширюється лише на розмитнений газ. 

Невдовзі, кажуть організатори, вона стане можливою і для газу, що зберігається в ПСГ в режимі "митний склад" та "митний склад+shorthaul". "Відтак доєднатися до торгів зможуть іноземні трейдери, що працюють саме з нерозмитненим газом", – додали в Укртрансгазі.

Нагадуємо:

"Українська енергетична біржа" та оператор газосховищ "Укртрансгаз" запустили можливість торгівлі газом у підземних сховищах (ПСГ), наразі вона доступна лише для компаній-резидентів.

Укртрансгаз та Українська енергетична біржа підписали договір про взаємодію, який забезпечить біржовими інструментами замовників, що користуються українськими газосховищами.

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»
Відео 29 квітня 2021

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»

У травні на телеканалі ITV та на YouTube-каналі стартує авторська програма «З Осуховським на чистоту». Автор і ведучий проекту – відомий політик, нардеп двох скликань Олег Осуховський, якого глядачі не раз бачили в етері, однак вперше він виступить у новій ролі ведучого. Гості програми – відомі та успішні люди – політики, бізнесмени, артисти не тільки з України, а й за її межами