Укртрансгаз переконує у необхідності створення міжнародного газового фонду

20 листопада 2021
Укртрансгаз переконує у необхідності створення міжнародного газового фонду

Створення міжнародного газового фонду на базі вітчизняних сховищ газу (ПСГ) може вивести взаємодію між Україною та країнами ЄС на принципово новий рівень

Таку думку у Фейсбуці висловив т.в.о. генерального директора «Укртрансгазу» Сергій Перелома.

За його словами, концепція регіонального партнерства з енергетичної безпеки (Regional energy security partnership, RESP), в рамках якої і передбачено створення міжнародного газового фонду, є комплексною пропозицією з боку України для наших західних партнерів.

Концепція також передбачає забезпечення додаткових потоків газу у центр західної Європи, в район Баумгартена, українським маршрутом вже цієї зими, та довгострокову співпрацю у майбутньому, пояснив Перелома.

«Для Європи це вкрай важливо, адже цей регіон досить автономний з точки зору газопостачання і зав’язаний, переважно, на транзит російського газу», - зазначив очільник Укртрансгазу.

Також він нагадав, що Укртрансгаз та Оператор ГТС України за останні роки багато зробили, аби залучити світових гравців газового ринку до України, і єдиний вектор та "безперечна підтримка з боку держави" лише посилює позиції компанії.

Як повідомлялось, Україна пропонує європейським партнерам створити спільний міжнародний газовий фонд на базі власних сховищ газу (ПСГ).

Зеленський звернувся до українців: Перемогли нацизм – переможемо і зараз
Політика Відео 10 травня 2022

Зеленський звернувся до українців: Перемогли нацизм – переможемо і зараз

Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем перемоги над нацизмом