Українці потребують гумдопомоги - Генсек ООН

24 лютого 2023
Українці потребують гумдопомоги - Генсек ООН

Можливі наслідки розгортання конфлікту по спіралі - це очевидна та реальна небезпека, зазначив Гутерреш

Напередодні річниці вторгнення Росії на територію України Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш засудив російську агресію та назвав війну - похмурою віхою для всього міжнародного співтовариства. Про це у середу, 22 лютого.

 

"Це вторгнення є образою нашої колективної совісті. Це порушення Статуту ООН та міжнародного права. Воно має драматичні наслідки у гуманітарній сфері та галузі прав людини. І цей вплив відчувається далеко за межами України", - сказав генсек.

Гутерреш наголосив, що понад 40 відсотків українців тепер потребують гуманітарної допомоги і закликав міжнародне співтовариство підтримати заклик ООН щодо виділення для народу України 5,6 млрд доларів.

У той же час Генсек звернув увагу на те, що Росія не бажає припиняти війну.

"Тим часом ми чуємо приховані загрози можливості застосування ядерної зброї. Так зване тактичне застосування ядерної зброї є абсолютно неприйнятним", - зазначив він.

Гутерреш закликав цивілізований світ "працювати, знаючи, що справжній, довготривалий мир має ґрунтуватися на Статуті ООН та міжнародному праві".

"Чим довше продовжуватимуться бойові дії, тим складнішою буде ця робота", - резюмував він.

Нагадаємо, глава МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що Швейцарія планує надати Україні та Молдові нову гуманітарну допомогу на понад 143 млн доларів.

На західних кордонах України прикордонники спільно зі співробітниками митниці оформили понад 60 тисяч автотранспортних засобів із гуманітарною допомогою для українського народу.

Ми шукаємо шляхи для того, щоб евакуювати наших громадян з лівого берега Херсонщини - Ігор Клименко
Події Відео 08 червня 2023

Ми шукаємо шляхи для того, щоб евакуювати наших громадян з лівого берега Херсонщини - Ігор Клименко

Про це Міністр внутрішніх справ заявив у Херсоні, де працює штаб із ліквідації наслідків підриву ГЕС
Останні статті