Український паспорт поліпшив позиції в світовому рейтингу привабливості

10 березня 2018

Український паспорт піднявся на 91 місце в рейтингу привабливості паспортів від компанії Nomad Capitalist. У 2017 році він перебував на 113-й позиції.

Як говориться в дослідженні компанії Nomad Capitalist, яка оцінює привабливість громадянства в 199 країнах і територіях світу, Україна розділила 91 місце з Албанією. Український паспорт різко поліпшив свої позиції в порівнянні з 2017 роком (113 місце), ставши рекордсменом рейтингу по зростанню.

У п’ятірку лідерів рейтингу увійшли Люксембург, Ірландія, Швейцарія, Португалія і Швеція. Росія опинилася на 87 місці, Білорусь – на 127, Молдова – на 90, Грузія – 96. Паспорт США – на 35-му місці.

У рейтингу Nomad Passport Index 2018 громадянство оцінюється на основі п’яти факторів. Це – система оподаткування (20% від загальної оцінки), безвізові поїздки (50%), загальне сприйняття держави і громадян рештою світу, можливість мати подвійне громадянство і рівень свободи (останні три показника – по 10%).

А компанія Henley & Partners опублікувала щорічний рейтинг Індексу паспортів, який ранжує країни тільки по одному параметру – можливості відвідування інших держав без візи. У ньому Україна зайняла 44 місце. Нагадаємо, раніше Європейський союз попередив Україну про загрозу скасування безвізового режиму.

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»
Відео 29 квітня 2021

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»

У травні на телеканалі ITV та на YouTube-каналі стартує авторська програма «З Осуховським на чистоту». Автор і ведучий проекту – відомий політик, нардеп двох скликань Олег Осуховський, якого глядачі не раз бачили в етері, однак вперше він виступить у новій ролі ведучого. Гості програми – відомі та успішні люди – політики, бізнесмени, артисти не тільки з України, а й за її межами