Україна зекономить понад $2 млрд на імпорті газу, завдяки транзитній угоді з Росією

12 січня 2020
Україна зекономить понад $2 млрд на імпорті газу, завдяки транзитній угоді з Росією

Зазначається, що 2,9 млрд доларів - вже сплачені "Газпромом"

Завдяки укладанню договору про транзит російського газу в Європу через українську газотранспортну систему, Україна за 5 років зекономить близько 2,3 мільярда доларів на імпорті газу. Такі розрахунки наводять в Оператора газотранспортної системи України.

Там зазначають, що укладання газових контрактів з Росією забезпечить гарантоване надходження 7,2 мільярда доларів плати за транзит за 5 років.

"2,9 млрд доларів - вже сплачені "Газпромом" кошти згідно з рішенням Стокгольмського арбітражного суду; до 2,3 млрд доларів - уникнення потенційних витрат на подорожчання імпортного газу", - повідомили в ОГТСУ.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та російська газовидобувна і газорозподільна корпорація "Газпром" підписали контракт на транзит газу. Контракт на транзит був підписаний за принципом "качай або плати" строком на п’ять років.

Джерело zik.ua
«З Осуховським будуть говорити на чистоту»
Відео 29 квітня 2021

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»

У травні на телеканалі ITV та на YouTube-каналі стартує авторська програма «З Осуховським на чистоту». Автор і ведучий проекту – відомий політик, нардеп двох скликань Олег Осуховський, якого глядачі не раз бачили в етері, однак вперше він виступить у новій ролі ведучого. Гості програми – відомі та успішні люди – політики, бізнесмени, артисти не тільки з України, а й за її межами