Україна почала імпортувати газ через Молдову

08 лютого 2023
Україна почала імпортувати газ через Молдову

Ідеться про віртуальний реверс, пояснив Оператор ГТС

Наразі Україна має можливість робити віртуальний реверс із усіма операторами ГТС суміжних країн Європи.
Українські та іноземні трейдери почали транспортувати газ із країн Європи через Молдову з наступним закачуванням його до українських сховищ. Про це повідомив напередодні Оператор ГТС України.

 

Вказано, що йдеться про віртуальний реверс, яким стало можливим користуватися завдяки нещодавно прийнятому рішенню уряду Молдови. Суть послуги в оптимізації транспортної роботи операторів газотранспортних систем, у тому числі за наявності попиту на транспортування через кордон в обох напрямках.

У такому разі оператори здійснюють фізичне транспортування лише в одному напрямку, а в іншому - газ транспортується з використанням віртуального реверсу (або backhaul). Тоді паливо фізично не переміщається через кордон, а сторони здійснюють взаємозалік, який є одним із найпрогресивніших комерційних методів європейського ринку, серед переваг якого економія паливного газу та зменшення викидів СО2.

"Оператор ГТС України спільно з Укртрансгазом продовжують надавати трейдерам послуги short haul та "митний склад". Ми пропонуємо нашим партнерам кооперацію, яка зміцнить енергетичний ринок Європи та сприятиме подальшій інтеграції України", - заявив в.о. гендиректора ОГТСУ Павло Станчак.

Наразі Україна має можливість робити віртуальний реверс із усіма операторами ГТС суміжних країн Європи. Ключовою передумовою цього є наявність у системі ресурсу.

Нагадаємо, на початку листопада Молдова вперше в історії використала реверс для імпорту газу із заходу на схід. Ресурс було імпортовано через пункт постачання Будники до Словаччини на кордоні з Україною.

А у грудні Молдова вперше отримала газ через Трансбалканський газопровід. Раніше він використовувався лише для постачання російського газу на Балкани.

Ми шукаємо шляхи для того, щоб евакуювати наших громадян з лівого берега Херсонщини - Ігор Клименко
Події Відео 08 червня 2023

Ми шукаємо шляхи для того, щоб евакуювати наших громадян з лівого берега Херсонщини - Ігор Клименко

Про це Міністр внутрішніх справ заявив у Херсоні, де працює штаб із ліквідації наслідків підриву ГЕС
Останні статті