Україна має перейти на ядерне паливо зі США - Вітренко

04 лютого 2021
Україна має перейти на ядерне паливо зі США - Вітренко

Україна має повністю замінити російське ядерне паливо на американське, а інтеграція з європейським енергоринком може відбутися до 2023 року

Про це розповів в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час презентації Національної економічної стратегії-2030, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він також наголосив на необхідності інтеграції енергосистеми України з європейською та допустив, що це може відбутися раніше 2023 року.

"Ми хочемо зробити це, принаймні, в 2023 році, може, раніше", - сказав Вітренко.

За словами очільника Міненерго, інтеграція з європейським ринком - "це інтеграція з ліквідним ринком з чесними правилами і ефективної конкуренцією, до яких прагне Україна".

"Чесно скажу, без такої інтеграції нам не досягти того рівня конкуренції, якого ми прагнемо, оскільки та концентрація, яку ми бачимо на ринку, і цілісність гравців навряд чи дозволяє на це розраховувати", - зазначив він.

Нагадаємо:

Westinghouse Electric Company та НАЕК "Енергоатом" 30 вересня підписали контракт щодо постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС.

Джерело epravda.com.ua
«З Осуховським будуть говорити на чистоту»
Відео 29 квітня 2021

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»

У травні на телеканалі ITV та на YouTube-каналі стартує авторська програма «З Осуховським на чистоту». Автор і ведучий проекту – відомий політик, нардеп двох скликань Олег Осуховський, якого глядачі не раз бачили в етері, однак вперше він виступить у новій ролі ведучого. Гості програми – відомі та успішні люди – політики, бізнесмени, артисти не тільки з України, а й за її межами