Україна дуже потребує підтримки міжнародних партнерів – Стефанчук

25 жовтня 2022
Україна дуже потребує підтримки міжнародних партнерів – Стефанчук

Україна попри героїзм українських воїнів та громадян і надалі дуже потребує підтримки міжнародних партнерів, бо лише спільними зусиллями можна зупинити російську федерацію

Про це Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив під час виступу на першому парламентському саміті міжнародної Кримської платформи.

«Наша країна сьогодні переживає, мабуть, найскладніший етап у своїй новітній історії. Ще рік тому ми всі разом святкувати 30-річчя незалежності України, виношували плани на мирне майбутнє. І в той самий час росія готувалася знищувати все українське, вбивати наших громадян, руйнувати нашу інфраструктуру, але ворог так і не зміг розробити план, як зламати українців, як побороти нашу жагу до самостійного життя, наше прагнення бути собою», – сказав Стефанчук.

Він констатував, що напад російської федерацію на Україну має катастрофічні наслідки: знищено тисячі життів, руйнується цивільна інфраструктура, спровоковано глобальну енергетичну та продовольчу кризи. Окрім того, рф шантажує увесь світ ядерною зброєю, відкрито погрожуючи застосувати її проти суверенної Української держави.

«Не маючи можливостей просунутися у відкритому бою проти української армії, підступний і цинічний ворог ракетами та дронами нищить енергетичну інфраструктуру, щоб залишити українців без світла та води, щоб залякати і змусити припинити спротив. Попри неймовірний героїзм українських воїнів і громадян, нам і далі дуже потрібна підтримка міжнародних партнерів, бо лише спільними зусиллями ми зможемо зупинити агресора, відновити територіальну цілісність», – додав Голова ВР.

У цьому контексті він подякував Парламентській асамблеї Ради Європи за ухвалення резолюції, в якій визнано російський режим терористичним. Стефанчук відзначив, що ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала росію державою-терористом, тобто «назвала речі своїми іменами». Спікер українського парламенту висловив сподівання, що аналогічні рішення ухвалять також країни-члени Ради Європи і всі, хто шанує та сповідує принципи міжнародного права і мирного співжиття.

Як повідомлялось, у хорватському Загребі проходить перший парламентський саміт міжнародної Кримської платформи. До участі в заході запрошені делегації з понад 50 країн та інституцій, загалом очікується близько 400 політиків з усього світу. Україна також запросила представників країн, які не є членами платформи, зокрема з Південної Америки, Африки та Азії.

Джерело Укрінформ
Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки
Події Відео 05 червня 2023

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки

Старший лейтенант з позивним Філ та його бійці, які після степів Донеччини вибули на ротацію в прикордонні ліси України, підтвердили, що російське керівництво геть не цінує життя людей – особливо своїх солдатів
Останні статті