У Києві судитимуть організовану злочинну групу, яка займалась торгівлею людьми з метою трудової експлуатації

11 липня 2022

Від дій правопорушників постраждало 120 осіб

Наразі щодо шістьох фігурантів скеровано до суду обвинувальний акт з матеріалами кримінального провадження.

Правопорушникам загрожує до п’ятнадцяти років тюремного ув’язнення.

Нагадаємо, що у вересні 2021 року співробітники міграційної поліції столичного главку спільно зі слідчими Дарницького управління поліції, спецпризначенцями полку № 1 та за процесуального керівництва Дарницької окружної прокуратури викрили та затримали осіб, які організували на території міста Києва та Дніпропетровської області торгівлю людьми. Від злочинних дій правопорушників постраждало 120 осіб, а організатором виявився депутат селищної ради.

Під час досудового розслідування поліцейські встановили, що фігуранти пропонували громадянам нібито офіційне працевлаштування на агропромисловому підприємстві на Дніпропетровщині.

Насправді робочих змушували працювати від 12 до 16 годин у виробничо-складських приміщеннях та на полях у сезон збору урожаю. Харчування громадяни отримували із зіпсованих продуктів, а обіцяні гроші їм не виплачувались.

Наразі щодо усіх членів організованої злочинної групи, 1957, 1961, 1975, 1983, 1988 та 1992 років народження, скеровано до суду обвинувальний акт разом з матеріалами кримінального провадження щодо скоєння злочинів передбачених ч. 2, 3 ст. 149 Кримінального кодексу України – вербування, переміщення, переховування людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, обману, матеріальної залежності потерпілого, його уразливого стану, вчинені щодо кількох осіб, організованою групою, з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я потерпілих. Фігурантам загрожує від восьми до п’ятнадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.