Транзит газу через ГТС на мінімумі за 30 років

05 липня 2022
Транзит газу через ГТС на мінімумі за 30 років

Газпром використав тільки 38% із заброньованих потужностей ГТС із початку року

Порівняно з травнем обсяги транзиту через Україну у червні впали ще на 37%, а порівняно з червнем попереднього року – майже втричі.

За підсумками червня обсяги транзиту газу через українську ГТС досягли історичного мінімуму з 1991 року і становили лише 1,25 млрд кубометрів. Про це повідомила прес-служба Оператора ГТС України у п'ятницю, 1 липня.

"Порівняно з травнем 2022 року обсяги транзиту через Україну впали на 37%, а порівняно з червнем попереднього року транзит скоротився майже втричі. Газпром використав лише 38% від заброньованих потужностей (3,29 млрд куб. м) за довгостроковим контрактом", – йдеться у повідомленні.

Газпром і надалі не використовує заброньовані й оплачені потужності на точці входу Суджа, що становить 77,2 млн кубометрів на добу.

"Російський монополіст не скористався можливістю перенесення потужностей ГІС Сохрановка і не бере участі в аукціонах із бронювання потужностей", – додали в прес-службі.

Вказано, що разом з обмеженням транзиту по газопроводу Північний потік це призводить до "осушення" газового ринку ЄС та зростання цін. Зокрема, від початку червня ціни на газ у Європі зросли майже на 42%.

Нагадаємо, Нафтогаз має намір уже в липні подати арбітражний позов на Газпром за невиконання умови "качай або плати" за контрактом на транзит газу.

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки
Події Відео 05 червня 2023

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки

Старший лейтенант з позивним Філ та його бійці, які після степів Донеччини вибули на ротацію в прикордонні ліси України, підтвердили, що російське керівництво геть не цінує життя людей – особливо своїх солдатів
Останні статті