ТПП «Україна-Європа» як локомотив підтримки українського бізнесу

28 липня 2022
ТПП «Україна-Європа» як локомотив підтримки українського бізнесу

Нема сумнівів у тому, що Україна переможе! І поки ми воюємо з російською навалою за право бути вільними й самостійними, треба вже зазирати в майбутнє і думати про те, якою  Україна буде після війни, яку модель економіки вона збудує, які механізми нам потрібні для реалізації амбіцій України щодо її місця на глобальній мапі

Україні треба змінювати філософію пріоритетності тимчасових рішень і кроків, треба вчитися буди далекоглядними, дбати про перспективи й мати сміливість проектувати завтрашній день. До речі, саме з такими підходами до життя намагаються існувати усі країни розвинутого світу.

Тож, якщо подумати на декілька кроків вперед, про післявоєнний період, стане зрозуміло, що поки неповороткі державні інституції оговтаються, матимемо потребу в громадських структурах, які зможуть оперативно підставити плече державі, бути більш гнучкими та ефективними там, де бюрократичні механізми не зможуть швидко дати результат.

Історія  економічного розвитку накопичила багатий досвід взаємодії влади й бізнесу, маючи за посередника такий громадський інститут як Торгово-промислова палата (ТПП). В умовах глобалізації світової економіки, посилення процесів зовнішньоекономічної діяльності, боротьби за інвестиційні ресурси, ринки збуту актуальність функціонування ТПП тільки зростає. В сучасному світі ТПП загальновизнаний важливий інститут міжнародної взаємодії.

У нашому випадку було би цілком логічним запропонувати створення ТПП «Україна-Європа», у першу чергу,  як специфічного локомотива некомерційної підтримки українського підприємницького сектору.

Функціонал ТПП «Україна-Європа»

Загальна ціль ТПП «Україна-Європа» - ефективний захист бізнесу, сприяння його розвитку та виходу на зовнішні ринки. Діяльність ТПП буде органічно поєднувати два основні підходи – диверсифікації та спеціалізації. Диверсифікація передбачає різні форми й напрямки роботи. Це інформаційне та консультативне обслуговування, юридичне супроводження, глибоке вивчення кон’юнктури ринків іноземних країн та їх блокових союзів, організація виставок, ярмарок та багато іншого. Спеціалізація означає націленість того чи іншого підрозділу ТПП на вирішення певного кола завдань на найвищому якісному рівні, без бюрократичних затримок та перешкод, орієнтованих на конкретних підприємців або на бізнес структури.

Діяльність ТПП з окресленим функіоналом бачиться дуже актуальною, особливо у важкі для держави часи, пов’язані з війною, з адаптаційним післявоєнним періодом, з втратою логістичних ланцюгів щодо ринків збуту, з економічною та соціальною кризою. Ефективна робота ТПП вкрай потрібна для життєздатності та розвитку бізнесу. Перш за все ТПП планує запропонувати серйозну підтримку й можливості для підприємництва з точки зору зовнішньоекономічної діяльності. Головним слоганом й сильною стороною ТПП повинна стати підтримка національного експортера.

ТПП «Україна-Європа» пропонує діяти згідно девізу: «Expect Nothing. Blame Nobody. Do something.», який  у перекладі означає «Нічого не чекай. Нікого не звинувачуй. Дій самостійно.»

Едуард Єфіменко

У межах міжнародного співробітництва правоохоронці України та Латвії викрили масштабну шахрайську схему
Події Відео 17 березня 2023

У межах міжнародного співробітництва правоохоронці України та Латвії викрили масштабну шахрайську схему

На Дніпропетровщині працювала розгалужена мережа шахрайських «сall-центрів» задля грошової наживи