Судитимуть вісім учасників наркоугруповання, яке діяло на Дніпропетровщині

22 грудня 2022
Судитимуть вісім учасників наркоугруповання, яке діяло на Дніпропетровщині

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт щодо восьми членів злочинної організації, які займалися придбанням, зберіганням та збутом психотропних речовин (ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 307 КК України)

Розслідуванням встановлено, що обвинувачені налагодили збут метамфетаміну в м. Кривий Ріг на Дніпропетровщині. Кожен з учасників відповідав за окремий напрямок – організацію, постачання метамфетаміну, фасування, його збут та контроль коштів. Цілодобово у центральних районах міста курсували п’ять «магазинів на колесах» зі збуту психотропу. Товар наркодилери фасували та збували із рук у руки. Щоденно вони продавали близько шести тисяч доз психотропу, щомісячний обіг складав близько 4 млн грн.

Дії наркозбувачів контролювалися так званою групою фізичної підтримки, до якої входили професійні спортсмени. У разі невиконання збувачами нормативів із продажу психотропу або спроби сторонніх дилерів здійснювати продаж на їхній території, вони застосовували психологічний та фізичний тиск.

Щодоби учасники наркоугруповання звітували щодо кількості збуту метамфетаміну та виручки.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України за оперативного супроводу співробітників Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції України.

Всього до складу злочинної організації входило більше 10 осіб. Досудове розслідування щодо інших триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.