Судитимуть п’ятьох бойовиків, які знущалися з полонених українців

22 грудня 2022
Судитимуть п’ятьох бойовиків, які знущалися з полонених українців

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно п’яти осіб, які знущалися з полонених українців

Розслідуванням встановлено, що з 2014 року на окупованій території Донецької області діяли дві терористичні організації – незаконні «министерство государственной безопасности ДНР» та «Калининская исправительная колония 27».

До їх складу входило 17 бойовиків. Серед учасників - представники місцевого криміналітету та колишні працівники правоохоронних органів.

Вони викрадали та катували українців, які не визнавали так званої «ДНР». Щоб змусити їх зізнатися нібито у шпигунстві та інших надуманих злочинах, погрожували катуванням і вбивством дітей та дружин. Якщо погрози не допомагали, вони імітували розстріл та навіть поховання заживо.

Наразі всім учасникам повідомлено про підозру. Їм інкриміновано державну зраду, створення терористичної організації і порушення законів та звичаїв війни (ст. 111, ст. 258-3 та ст. 438 КК України).

Після проведення всіх слідчих дій, матеріали стосовно інших дванадцяти осіб будуть також скеровані до суду.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось ГСУ Нацполіції України за оперативного супроводу Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів
Події Відео 22 грудня 2022

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів

Викрито організацію, яка займалася незаконним виготовленням особливо небезпечного психотропу PVP та налагодила канал його розповсюдження по Україні