"Стефанчуку дали добу на виправлення", – експерт про причину переносу обрання нового спікера Верховної Ради

08 жовтня 2021

Несподівано монобільшість та нардепи з інших провладних депутатських фракцій та груп впоралися лише з першою частиною завдання Банкової – вони звільнили з посади спікера парламенту Дмитра Разумкова, а от призначити на його місце Руслана Стефанчука 7 жовтня не змогли. Чому обрання нового голови ВР перенесли на день, ASPI news пояснив заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

У четвер, 7 жовтня, о 15:15 головуюча віцеспікер Олена Кондратюк несподівано закрила засідання Верховної ради. Вона зазначила, що розгляд питання переноситься на завтра. До цього часу вже виступили усі кандидати на посаду, зокрема й Стефанчук. Його кандидатура була підтримана монобільшістю й видимих причин переносити формальне голосування на день причин не було.

"Невже Офіс президента засумнівався в лояльності Стефанчука? Може його раптом почали вважати не достатньо відданим? Банкова почала підозрювати його у "формуванні власного політичного іміджу"? Ймовірно, вони стережуться, що Стефанчук також невдовзі відчує себе справжньою другою особою у державі. Не стануть же вони кожні кілька місяців знімати спікера парламенту. Тому, за моєю інформацією, Стефанчуку дали добу на виправлення та доведення зворотного. Втім, всередині фракції "Слуга народу" вже почали говорити про шанси на призначення спікером іншої кандидатури – голови партії Олександра Корнієнка", – підкреслив Олексій Голобуцький.


У межах міжнародного співробітництва правоохоронці України та Латвії викрили масштабну шахрайську схему
Події Відео 17 березня 2023

У межах міжнародного співробітництва правоохоронці України та Латвії викрили масштабну шахрайську схему

На Дніпропетровщині працювала розгалужена мережа шахрайських «сall-центрів» задля грошової наживи