Стан озимих культур у господарствах Корпорації Сварог Вест Груп

01 березня 2018
Стан озимих культур у господарствах Корпорації Сварог Вест Груп Филимон Антонюк — головний агроном Корпорації Сварог Вест Груп на виставці АгроВесна 2018

Про стан озимих на кінець лютого та плани на наступний рік розповів головний агроном компанії — Филимон Антонюк.

За словами головного агронома, стан озимих у 2018 році, набагато кращий, порівняно з 2017 роком. Посіви отримали дружні, сходи на вищому рівні. Наразі стан посівів задовільний.

«Посіяли 14,5 тис. га озимої пшениці і 4 тис. га ріпаку. Вони чудово зайшли в зиму. Коренева шийка ріпаку близько 1 см. Це задовільний стан для цієї культури. Сильних морозів не було, тому погодні умови сприяють гарному розвитку», — розповів Филимон Петрович на виставці АгроВесна 2018.

Озимі відновлюють вегетацію після п’яти теплих днів з температурою плюс 5°С, яких ще не було. Пшениця в цілому не дуже розкущена, тому треба підживити азотом, щоб покращити кущення. Оптимальна кількість повинна бути 700-750 штук на квадратний метр, тоді урожай можна буде отримати біля 8 т/га. У господарстві очікують зібрати не менший урожай пшениці. Прогноз стосовно ріпаку — не менше 3,5 т/га.

Агроном наголошує на тому, що як тільки погода зміниться на більш теплу, варто готуватись до підживлення озимих. Але разом з тим не потрібно спішити, бо через нерівний рельєф можливе стікання добрив.

Стосовно планів на поточний сезон, то у тому році в господарстві сіяли 7,6 тис. га цукрового буряка, цього ж року площі під культурою зменшуватимуть в 2 рази.

«Основний напрямок у нас на кукурудзу, 2/3 насіння замовили в компанії Monsanto, бо для нас вони є найкращим виробник насіння кукурудзи. Тому очікуємо отримати високі результати», — зауважив головний агроном.

Крім того, зменшуватимуть площі під соняшником, тому що він є не найкращим попередником для інших культур. Натомість збільшуватимуть площі ріпаку, а також чорної і білої квасолі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Технологічну карту СуперАгронома.

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів
Події Відео 22 грудня 2022

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів

Викрито організацію, яка займалася незаконним виготовленням особливо небезпечного психотропу PVP та налагодила канал його розповсюдження по Україні