Справу псевдожурналістки Топчій вивчає прокуратура, а у школах столиці встановлять металодетектори

05 листопада 2021
Справу псевдожурналістки Топчій вивчає прокуратура, а у школах столиці встановлять металодетектори

Вона безперешкодно зі зброєю ввійшла до однієї зі шкіл.

Як зазначають у прокуратурі, безконтрольне поводження зі зброєю, безвідповідальність та невчасне реагування на агресивні заклики у соцмережах можуть мати непередбачуваний фінал. Яскравими прикладами таких наслідків є криваві події в російських Казані та Пермі та епізод з нападом дівчини з арбалетом на вчителів у Полтаві.

Завдяки громадським активістам влітку цього року значного суспільного резонансу набула історія псевдожурналістки Топчій. Ірина Топчій отримала право на придбання травматичної зброї за фейковим посвідченням репортера. Крім того, незрозуміло, яким чином жінка отримала відповідну медичну довідку. Адже, за власним зізнанням, вживає транквілізатори.

У своєму профілі в соціальній мережі Топчій розмістила фото з пістолетом і радикальні заклики. А також могла безперешкодно потрапляти зі зброєю до будівлі столичної гімназії, де навчається її донька. Про це повідомили розслідувачі «СтопКору».

Як повідомив заступник начальника відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Київської міської прокуратури Олег Талала, наразі правоохоронці встановлюють законність отримання Іриною Топчій дозволу на придбання зброї.

Станом на сьогодні робоча група у столичній мерії за участі представників Нацполіції та прокуратури відпрацьовує механізм ліцензування металодетекторів у школах. На першому етапі спецтехнікою планують обладнати 10 навчальних закладів – по одному в кожному районі Києва.

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»
Відео 29 квітня 2021

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»

У травні на телеканалі ITV та на YouTube-каналі стартує авторська програма «З Осуховським на чистоту». Автор і ведучий проекту – відомий політик, нардеп двох скликань Олег Осуховський, якого глядачі не раз бачили в етері, однак вперше він виступить у новій ролі ведучого. Гості програми – відомі та успішні люди – політики, бізнесмени, артисти не тільки з України, а й за її межами