Смітник замість геопарку: криворізькі екоактивісти з «Мірбезу» заблокували розчистку заповідної зони

11 листопада 2021
Смітник замість геопарку: криворізькі екоактивісти з «Мірбезу» заблокували розчистку заповідної зони

Заповідна зона чи смітник? Протягом 5 років територією Сланцевих скель на Дніпропетровщині опікувалися екоактивісти з ГО «Мірбез». І за цей час пам‘ятка перетворилась на стихійне звалище. Що зараз відбувається з так званим геопарком, у репортажі з Кривого Рогу розповів Кирил Вольний.

https://www.youtube.com/watch?v=vYfBJ_cmVFw

Сланцеві скелі у Кривому Розі - ооб‘єкт природно-заповідного фонду Дніпропетровщини, геопам‘ятка місцевого значення. П‘ять років тому ця територія неабияк зацікавила ГО «Мірбез», яку очолює експрокурорка Василина Нікульнікова.

Екоактивісти нібито розробили проєкт створення тут геопарку, а за фінансуванням звернулись до металургійної компанії «Арселорміттал». Ціна питання - 50 млн грн, хоча чітко обґрунтувати цю суму пані Нікульнікова не змогла. А коли екоборці зрозуміли, що виділені підприємством кошти пройдуть повз ГО напряму підрядникам - взагалі зникли з радарів, розповідає журналіст ІА «Стоп корупції» Кирил Вольний.

Тим часом на території Сланцевих скель утворилось стихійне звалище побутових і будівельних відходів, які туди звозять вантажівками з усього міста. Відтак розчисткою заповідної зони зайнялись небайдужі місцеві мешканці й представники іншої ГО - «Українська компанія екологічного захисту Сланцеві скелі», які оформили необхідні спецдозволи.

Натомість так звані екоактивісти з «Мірбезу» блокують ці роботи шляхом подання скарг у різні інстанції. При цьому очільниця ГО Василина Нікульнікова звинуватила департамент екології у бездіяльності.

«На сьогоднішні на об'єкті природного заповідного фонду відбулося правопорушення, яке залишилося без оцінки Державної екологічної інспекції», - заявила вона.

Нагадаємо, ГО «Мірбез» підбурювало мешканців Кривого Рогу судитися з «Арселорміттал» за 80 млн грн. У ЗМІ організацію також пов‘язують зі спробами «екологічного рекету» кількох великих промислових підприємств.

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»
Відео 29 квітня 2021

«З Осуховським будуть говорити на чистоту»

У травні на телеканалі ITV та на YouTube-каналі стартує авторська програма «З Осуховським на чистоту». Автор і ведучий проекту – відомий політик, нардеп двох скликань Олег Осуховський, якого глядачі не раз бачили в етері, однак вперше він виступить у новій ролі ведучого. Гості програми – відомі та успішні люди – політики, бізнесмени, артисти не тільки з України, а й за її межами