Рада дозволила військовим пенсіонерам обирати банк для отримання пенсій

20 червня 2022
Рада дозволила військовим пенсіонерам обирати банк для отримання пенсій

 

Наразі військові пенсіонери можуть отримувати пенсії лише через державний "Ощадбанк"

Верховна Рада ухвалила закон, який дає можливість обирати банк для одержання військових пенсій.

За прийняття у другому читанні законопроекту "Про внесення змін до статті 52 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо вдосконалення порядку виплати пенсій" (№7337) проголосували 314 народних депутати за необхідного мінімуму у 226 голосів.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що наразі для військових пенсіонерів вибір банківської установи для відкриття рахунку для виплати пенсій обмежений лише одним банком – "Ощадбанком".

"Внесення запропонованих даним законопроектом змін дозволить усунути обмеження для осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб у виборі установи банку, через яку органи Пенсійного фонду України здійснюють виплати пенсії, давши змогу отримувачу пенсії самостійно обирати банківську установу з-поміж визначених державою уповноважених банків, через які можна здійснювати виплату пенсії", - сказано в пояснювальній записці.

Як повідомлялось, з 1 березня 2022 року в середньому на 787 гривень підвищено пенсії для 486 тисяч 796 військових пенсіонерів.

Для військових пенсіонерів з інвалідністю розмір підвищення в середньому склав 995 гривень.

Загалом, в результаті індексації пенсій, проведеної 1 березня, підвищені пенсії отримали близько 10 мільйонів пенсіонерів, а середній розмір підвищення склав 380 гривень.

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки
Події Відео 05 червня 2023

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки

Старший лейтенант з позивним Філ та його бійці, які після степів Донеччини вибули на ротацію в прикордонні ліси України, підтвердили, що російське керівництво геть не цінує життя людей – особливо своїх солдатів
Останні статті