Прості герої нашого воєнного часу

24 травня 2022
Прості герої нашого воєнного часу

В усі часи війна була особливим випробуванням для держав та їхніх суспільств.  Повномасштабне вторгнення рашистської армії в Україну, не стало виключенням. Практично одразу горнило війни виштовхнуло на поверхню  усі справжні людські якості і чесноти, та водночас, продемонструвало все те погане, мерзенне, що так чи інакше приховується у мирні періоди

Жителі Києва, звісно, хто не залишив міста, запевняють – перші  воєнні тижні були найтяжчі. Було важко не тільки психологічно. Запеклі бої на підступах до столиці, постійні ракетні обстріли, життя між сиренами повітряної тривоги, звістки про жертви цивільних, смерті військових… Війна – це зовсім інша реальність.

«Війна – це, на жаль, перш за все,про біль і про втрати. То ж серед багатьох інших проблем, на початках війни столиця стикнулася з проблемою надання ритуальних послуг. Саме так.  Було мало бажаючих під кулями хоронити загиблих та померлих. Куди поділися  київські монстри ритуального бізнесу, такі як фірма «Петро Великий», вони ніби здулися як мильні кульки? І таке огидне відчуття було в цьому сенсі…», - розповів громадський діяч Петро Мироненко.

 «Разом з тим, як виявилося, Київ має порядних і достойних людей, і містянам є ким пишатися. Особливо у перший місяць війни фронт ритуальних послуг, саме фронт, буквально витягли на своїх плечах прості підприємці ритуальної сфери, і це був без перебільшення їх особистий подвиг», - додав Мироненко.

«Згадую ті дні з болем, столиця практично вимерла, бої  буквально на околицях. На мій галас про допомогу у захороненні загиблих військових, які були киянами, і пали в запеклих боях, захищаючи столицю, у відповідь була холодна тиша або цинічні відмовки знаних ритуальних фірм про «не можемо допомогти, нема персоналу»…Я був дійсно у розпачі, коли випадково мені хтось із знайомих дав телефон Василя Чорного.

15

Василь Чорний на церемонії прощання

Він одразу відреагував: «звісно допоможемо, грошей не треба, це наш внесок у перемогу»…Василь швидко підключився зі своєю командою, без зайвих слів, оперативно й якісно організував поховання бійців. Побратими та сім’ї змогли достойно з ними попрощатися. І потім, коли вкотре ми мали горе когось втрачати, я вже не гаяв час, не апелював до розкручених фірм, а мав справу тільки з Василем Чорним, простим фоповцем з ритуальної сфери, що виявився у надважкий час надійною та чесною людиною, професіоналом своєї справи», - поділився своїми враженнями один з відомих волонтерів столиці, Георгій Надій.

Мабуть не дарма людська мудрість каже: хто дужче про себе кричить, той мало чого собою являє. Справжні випробування випали на долю жителів міста Васильків, що у 25 км від столиці. Місто відстояли, але всі, то пройшов крізь пекло тих днів, будуть подумки ще довго вертатися у той час, коли місто немов би в муках народжувалося знову, коли народжувалися нові герої, і ті, хто живий, і ті, про кого будуть пам’ятати. «Підтримували і захищали місто разом. Кожний на своєму рівні. Звісно були й потвори, чиї обличчя та поведінку не повертається язик назвати людськими. Та радше хочеться говорити про світлих, гідних, відважних. Достойники у нас є. Без сумніву можна сказати про сім’ю Бортових, Дмитра та  Вікторію  - підприємці, волонтери, віддані своєму місту й країні молоді люди.  Вони, мабуть, були практично у всіх найкритичніших ситуаціях, які тільки потребували громадської роботи, цілодобової, без натяку на страх чи втому», -  зазначив   представники  громадськості міста Васильків.

«Уявіть ситуацію…місто під постійним обстрілом, бої в самому місті, морг переповнений загиблими, співробітники падають з ніг, тямущі люди на вагу золота… Звертався до монополістів ритуального ринку, ті повернулися задом, бо важкої роботи було по вуха, а прибутками тут і не пахло…а Бортови – звичайні підприємці ритуальної справи, без пафосу, без ніяких умов чи розмов про заробіток зразу ж підставили плече…та, відверто кажучи, вони всі воєнні місяці працюють безкоштовно. Така позиція заслуговує на повагу, хоч вони ніколи на цьому й не піаряться», - наголосив один з керівників провідної васильківської лікарні.

єта

Певно, не буде помилкою визнати, що на всяку епоху припадає чимало випробувань, під тиском яких потрібно вистояти. І ми українці вистоїмо, бо серед нас є критична маса простих героїв,  начебто непомітних у мирні часи, але яких, слава богу, нам не забракло у часи воєнні. Приємно спостерігати за тим, як люди - прості українці, без пафосних вигуків про цінності, навіть попри всі випробування війни лишаються людьми, здібними думати, співчувати, і підтримувати життя в усіх його проявах.

поменять 11

другая

Андрій Костін: 10 мобільних груп з документування злочинів вже працюють на Херсонщині
Події Відео 15 листопада 2022

Андрій Костін: 10 мобільних груп з документування злочинів вже працюють на Херсонщині

Про це заявив Генеральний прокурор на брифінгу під час робочого візиту на Одещину