Порошенко посилив Тимошенко, – експерт про депортацію Саакашвілі

14 лютого 2018
Порошенко посилив Тимошенко, – експерт про депортацію Саакашвілі

Депортацією Саакашвілі Порошенко підіграв своєму головному конкуренту – Юлії Тимошенко. Насправді це було голом у власні ворота, принаймні так вважає директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Про це Давидюк розповів у коментарі сайту "24".

Читайте також: Саакашвілі подав до суду за фактом свого видворення до Польщі

Рішення про екстрадицію – емоційне. Порошенко вважає, що вчинив як мужик. Але, борючись із Саакашвілі, президент посилив Тимошенко. Це надзвичайна політична короткозорість. Замість того, щоб боротися із Тимошенко, Порошенко бореться сам проти себе,
– переконаний Микола Давидюк.

Читайте також: Операція "Депортація": вислання Саакашвілі – піррова перемога Порошенка?

Водночас, як зауважує політолог, депортація Саакашвілі – не стільки загроза внутрішній стабільності, скільки персональний комплекс Порошенка. Їхні відносини зайшли в глибоку кризу. Хоча, говорить Давидюк, Саакашвілі ще може відіграти певну роль в житті України. Інше питання, хто очолить протестні рухи, які він розгойдав в Україні. І це не на користь Порошенка.

Нагадаємо, 12 лютого працівники ДПСУ увірвалися до ресторану "Сулугуні" у Києві і забрали Саакашвілі. Його відправили чартерним літаком у Варшаву. У ДПСУ заявили, що Саакашвілі перебував в Україні незаконно, тож його відправили в країну, звідки він нелегально прибув. Саакашвілі вже провів брифінг у Варшаві, на якому заявив, що залишаться українським політиком і добиватиметься відновлення громадянства.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – через конфлікт з Порошенком. В той момент Саакашвілі перебував за кордоном.

10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер "Руху нових сил" за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.

Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.

У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрюють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.

5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України в Грузію як особу без громадянства, у Тбілісі його чекає арешт.

Зеленський звернувся до українців: Перемогли нацизм – переможемо і зараз
Політика Відео 10 травня 2022

Зеленський звернувся до українців: Перемогли нацизм – переможемо і зараз

Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем перемоги над нацизмом