Одного з фігурантів "справи Мартиненка" затримали та посадили під домашній арешт.

27 лютого 2018
Одного з фігурантів У НАБУ відзвітували про затримання одного з фігурантів "справи Мартиненка".

У справі розслідування кримінального провадження за підозрою колишнього голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Миколи Мартиненка у заволодінні коштами держпідприємств "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" та «НАЕК «Енергоатом» суд обрав домашній арешт та зобов'язав носити браслет екс-керівнику відокремленого підрозділу «Енергоатому». Як йдеться у повідомленні на сайті НАБУ, 22 лютого 2018 року в аеропорту «Бориспіль» затримано колишнього керівника відокремленого підрозділу Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом», підозрюваного у завданні збитків ДП «НАЕК «Енергоатом». Згідно з інформацією, впродовж останніх трьох місяців ця особа перебувала в розшуку. "За версією слідства, підозрюваний виступав представником компанії «BRADCREST INVESTMENTS S.A.» (Панамська Республіка). Зокрема, особисто домовлявся з представниками «SKODA S.A» щодо розмірів перерахувань «відкатів» та підписував документи, які стали підставою для перерахування коштів на розрахункові рахунки компанії «BRADCREST INVESTMENTS S.A.», єдиним власником (бенефіціаром) якої є екс-народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу (Микола Мартиненко -УНІАН)", - сказано у повідомленні. Також сказано, що "на рахунку зазначеної компанії у швейцарському банку за запитом Національного бюро арештовано кошти у сумі, еквівалентній 86,4 млн грн (3,2 млн швейцарських франків)". У цьому зв'язку сказано, що наразі підозрюваному, дії якого кваліфіковано за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України, обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. На нього також покладено обов'язок носити засіб електронного контролю та здати паспорти. В антикорупційному відомстві нагадали, що розслідування за фактом заволодіння коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» в розмірі 6,4 млн євро детективи Національного бюро зареєстрували у грудні 2015 року. 

Вказане провадження у листопаді 2017 року об'єднане з розслідуванням фактів заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (СхідГЗК) у розмірі 17,28 млн дол. США. Наразі в об'єднаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 11 особам, із яких 4 перебувають у розшуку. Серед підозрюваних — чинні керівники ДП «СхідГЗК», Державного концерну «Ядерне паливо», НАК «Нафтогаз «України», ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» та структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом». Також сказано, що 9 січня 2018 року екс-голові комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу та його захисникам відкрито доступ до матеріалів кримінального провадження. Нагадаємо, в жовтні минулого року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру у заволодінні майном ДП «НАЕК «Енергоатом» колишньому народному депутату України Миколі Мартиненку і його імовірному спільникові, керівнику структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом».

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів
Події Відео 22 грудня 2022

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів

Викрито організацію, яка займалася незаконним виготовленням особливо небезпечного психотропу PVP та налагодила канал його розповсюдження по Україні