Обсяги втрат держбюджету через надання податкових пільг постійно зростають

20 січня 2021
Обсяги втрат держбюджету через надання податкових пільг постійно зростають

Лише за 2019 рік держбюджет втратив 33,5 млрд грн через надання податкових пільг бізнесу - останні три роки обсяг втрат державного і місцевого бюджетів через надання податкових пільг постійно зростає

Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської Школи Економіки з посиланням на дані ДПС.

"Під гаслом підтримки бізнесу підчас кризи народні депутати почали активно надавати бізнесу (або окремим галузям економіки) нові податкові пільги. Ця тенденція насторожує.

По-перше, тому, що останні три роки обсяг втрат державного та місцевих бюджетів через надання податкових пільг постійно зростає. Згідно з даними ДПС, що були надані на запит нашого Центру, втрати держбюджету від надання податкових пільг збільшились з 19,9 млрд грн у 2017 році до 33,5 млрд грн у 2019. Втрати місцевих бюджетів збільшились, відповідно, з 6,2 млрд грн до 9,2 млрд грн", - йдеться у повідомленні.

"По-друге, звільняючи від оподаткування одних платників податків, держава або має знизити обсяг власних видатків на ту ж саму суму - або ж зібрати в бюджет "нестачу коштів" з інших платників податків. Іншими словами, за "щедрість" держави у підтримці одних додатково платитимуть інші платники податків", - пояснюють економісти.

 
 
 

Зазначається, що чим більшим є підприємство, яке отримує податкову пільгу, тим більшим є фактичний обсяг коштів, яке воно не сплачує у вигляді податків.

"Іншими словами, податкові пільги є регресивним методом бюджетної підтримки. І якщо уряд прагне підтримувати саме малий та середній бізнес, цей інструмент підтримки не є оптимальним", - додали в Центрі аналізу публічних фінансів.

Геннадій Труханов: Росія сьогодні стала на шлях шантажу та спекуляцій
Суспільство Відео 28 вересня 2022

Геннадій Труханов: Росія сьогодні стала на шлях шантажу та спекуляцій

Наявність військової бази росії в Криму створює небезпеку для всього Чорноморського басейну та Одеси зокрема