Німців попередили про зростання рахунків за опалення щонайменше втричі

15 липня 2022
Німців попередили про зростання рахунків за опалення щонайменше втричі

За оцінками енергетичного регулятора Німеччини, щомісячні рахунки за опалення можуть потроїтися наступного року через значне скорочення імпорту російського газу

Про це  йдеться в публікації DW.

"Для тих, хто зараз отримує рахунки за опалення, платежі вже подвоюються - і це без урахування війни в Україні", - сказав глава Федерального мережевого агентства Клаус Мюллер німецькому агентству новин RND.

Сейм Латвії затвердив заборону на постачання російського газу з 2023 року
"З 2023 року клієнти повинні бути готові до того, що рахунки зростуть як мінімум утричі", - сказав він, додавши, що ринкові ціни в деяких випадках зросли в сім разів.

Людям потрібно буде заздалегідь підготуватися до цього, попередив голова мережевого агентства.

"Це не торкнеться всіх споживачів відразу або повністю, але в якийсь момент за це доведеться заплатити. От чому зараз є сенс заощаджувати більше", - сказав він.

Мюллер додав, що приватні домогосподарства будуть захищені під час енергетичної кризи згідно з німецьким і європейським законодавством.

"Навіть за найгіршого сценарію Німеччина продовжить отримувати газ з Норвегії та з терміналів у Бельгії та Голландії, а незабаром і безпосередньо з терміналів на узбережжі Німеччини", - підкреслив він.

Енергетичний гігант "Газпром" заявив у середу, що не може гарантувати функціонування газопроводу "Північний потік" .

У понеділок "Північний потік" зупинили на щорічне технічне обслуговування.

ЄС і залежна від російського газу Німеччина зараз чекають, чи відновить Росія поставку газу через газопровід. Ремонтні роботи розраховані на десять днів.