Німеччина готова підтримати нафтове ембарго проти рф - міністр економіки

03 травня 2022
Німеччина готова підтримати нафтове ембарго проти рф - міністр економіки

Німеччина готова підтримати ембарго Євросоюзу на імпорт російської нафти

Про це заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек перед початком зустрічі профільних міністрів ЄС у Брюсселі.

«Після цих 2 місяців я можу сказати: Німеччина не проти нафтового ембарго щодо росії. Звісно, що це буде велике навантаження, але ми готові до нього», - заявив Габек.

При цьому, на його думку, добре було б мати кілька місяців для технічної підготовки.

Водночас Габек заликав зрозуміти позицію ФРН, а також більш залежних від російських енергоносіїв країн. За словами політика, Європа належить до найзаможніших регіонів світу та може собі дозволити додаткові витрати, на відміну від деяких інших, тож потрібно подбати, щоб вони не постраждали від нового стрибка цін та не потрапили в залежність від росії, яка запропонує їм знижки. Те саме стосується і газу.

«Ми прагнемо солідарності, не потрібно керуватися емоціями, слід зважити наслідки. Ембарго потрібно обміркувати, щоб не штовхнути бідні країни в руки росії», - сказав Габек.

Він наголосив, що Німеччина та Європа готові прийняти ціну санкцій, які позначаться і на країнах, що їх запроваджують.

ФРН уже зменшила залежність від російського газу з 35% до 12%, поінформував глава Мінекономіки.

На переконання політика, солідарність з Україною потребує дуже швидко позбутися залежності від усіх російських енергоносіїв. Він також підкреслив необхідність будування спільної європейської енергетичної інфраструктури.

Габек також звернувся до путіна: «Зупиніть війну та повертайтеся додому».

Як повідомлялося, Європейська комісія наразі працює над пропозиціями щодо шостого пакету санкцій проти Росії, включаючи поступову відмову від імпорту нафти. Обговорюється також відмова від російського урану.

Раніше ЄС заборонив імпорт російського вугілля, передбачивши перехідний період на 4 місяці.

24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет.

Джерело Укрінформ
Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки
Події Відео 05 червня 2023

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки

Старший лейтенант з позивним Філ та його бійці, які після степів Донеччини вибули на ротацію в прикордонні ліси України, підтвердили, що російське керівництво геть не цінує життя людей – особливо своїх солдатів
Останні статті