НБУ посилив вимоги до прозорості платежів через скандал з гральним бізнесом

15 березня 2023
НБУ посилив вимоги до прозорості платежів через скандал з гральним бізнесом

Національний банк посилив вимоги до еквайрів під час здійснення ними платіжних операцій, щоб посилити дотримання учасниками платіжного ринку вимог законодавства

Рішення ухвалене після скандалу з використанням сірих схем учасниками грального бізнесу, йдеться на сайті НБУ.

Рішення Національного банку складається з трьох частин. Регулятор:

1) зобов’язав еквайрів та інших надавачів платіжних послуг (банки та небанківські фінансові установи), що беруть участь у здійсненні платіжної операції, супроводжувати її детальною інформацією.

"Деякі учасники платіжного ринку в момент ініціювання платіжної операції між рахунками фізичних та юридичних осіб не супроводжували такі платежі інформацією про отримувача коштів. Це, зокрема, призводило до неможливості визначення, на чию користь проводилися такі платежі", – пояснив Нацбанк.

2) визначив, що еквайр під час здійснення платіжної послуги, ініційованої користувачем на користь отримувача через еквайра чи іншого надавача платіжних послуг, не є ані платником, ані отримувачем за нею.

"Підміна ролі учасника платіжного ринку створювала умови для приховування мети розрахунків. Наприклад, поповнення ігрових рахунків у організаторів азартних ігор маскувалось під грошові перекази. Платіжний посередник зобов’язаний виконати доручення платника – переказати кошти зазначеному отримувачу, а не самостійно вирішувати згодом, на чию користь здійснити цей платіж", – пояснив Нацбанк.

 

3) зобов’язав еквайрів за кожною виконаною платіжною операцією володіти інформацією про платника та отримувача (повний номер платіжної картки/найменування та номер рахунку торговця).

"Еквайри зазвичай залучають посередників для надання платіжних послуг у мережі Інтернет, що, зокрема, сприяє поширенню безготівкових розрахунків та зниженню їх вартості. Водночас існує ризик втрати еквайром контролю за тим, кому саме будуть зараховані кошти і чи відповідає діяльність отримувача тому виду, який встановлено кодом наданого віртуального термінала (так званий МСС-код). Встановлена Національним банком вимога запобігатиме міскодингу, зокрема підвищить для банків прозорість роботи, а для користувачів платіжних карток – розуміння, на чию саме користь здійснено платіж", – заявив регулятор.

Національний банк очікує, що дотримання учасниками платіжного ринку цих вимог сприятиме підвищенню прозорості платіжних операцій та посиленню рівня захисту прав їхніх користувачів.

Джерело LIGA.Бізнес
На Прикарпатті під час руху загорівся рейсовий автобус - поліцейський офіцер громади допоміг загасити пожежу
Події Відео 21 березня 2023

На Прикарпатті під час руху загорівся рейсовий автобус - поліцейський офіцер громади допоміг загасити пожежу

На Прикарпатті під час руху загорівся рейсовий автобус - поліцейський офіцер громади допоміг загасити пожежу