Нафта продовжує дорожчати на тлі відновлення економіки КНР та США

16 квітня 2021
Нафта продовжує дорожчати на тлі відновлення економіки КНР та США

Ціни на нафту виросли в п'ятницю, 16 квітня, на тлі зростання оптимізму трейдерів щодо перспектив попиту на енергоносії та стійкого відновлення економіки Китаю та Сполучених Штатів

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Вартість червневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $67,37 за барель, що на $0,43 (0,64%) вище від ціни на закриття попередньої сесії.

Підтримку ринку надали сильні статдані щодо економіки США, опубліковані напередодні: кількість нових заявок на допомогу з безробіття в Штатах впала до мінімуму з початку пандемії, темпи підвищення роздрібних продажів у березні були максимальними з травня минулого року та суттєво перевершили прогнози.

«Відновлення роботи (американської) економіки вже привело до збільшення трафіку в різних штатах по всій країні», -зазначають аналітики ANZ у записці. Вони також акцентують на тому, що Індія та Китай теж демонструють «високі рівні завантаженості».

Трейдери очікують на збільшення трафіку, типового для США в період із червня до серпня.

«Вперше після спалаху пандемії на трасах США зросла інтенсивність руху. Це означає, що ми перебуваємо на шляху до напруженого літнього сезону водіння в США, який може виявитися співставнім із літом 2019 року», - написав головний стратег Axi з глобального ринку Стівен Іннес у своїй аналітичній записці.

Раніше Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підвищило прогноз світового попиту на нафту в 2021 році на 230 тис. б/д, пославшись на покращення економічних перспектив. Попит на нафту в 2021 році, за оцінками МЕА, досягне 96,7 млн ​​б/д, що на 5,7 млн ​​б/д більше, ніж у 2020 році.

Міністерство енергетики США, своєю чергою, повідомило про зниження запасів нафти в країні минулого тижня на 5,89 млн барелів. Скорочення запасів було зафіксовано третій тиждень поспіль.

Станом на 09:15 за київським часом ціну на нафту марки Brent встановлено ​​на рівні 67,34 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 66,81 долара за барель, що на 13 центів нижче від рівня закриття торгів ($66,94).
Джерело Укрінформ
На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів
Події Відео 22 грудня 2022

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів

Викрито організацію, яка займалася незаконним виготовленням особливо небезпечного психотропу PVP та налагодила канал його розповсюдження по Україні