Надсилали через месенджери дані про українських захисників – викрито двох мешканців Донеччини

21 жовтня 2022
Надсилали через месенджери дані про українських захисників – викрито двох мешканців Донеччини

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури викрито і повідомлено про підозру двом громадянам України у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення та розташування Збройних Сил України, за можливості їх ідентифікації на місцевості, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 114-2 КК України)

За даними слідства, у липні 2022 року мешканець м. Покровська з власного телефону в одній з проросійсько орієнтованих груп у месенджері розмістив 8 голосових повідомлень про переміщення військовослужбовців Збройних Сил України на території Покровського району Донецької області.

Другий підозрюваний – мешканець м. Бахмута упродовж вересня-жовтня цього року через месенджер поширив інформацію щодо розташування блок-постів, місць дислокації підрозділів українських захисників і військової техніки, а також маршрутів пересування особового складу у місті.

Наразі обом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Досудові розслідування здійснюються СВ 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполі) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.