На Волині викрили двох кібершахраїв: їхній мобільний додаток для пошуку друзів викрадав кошти

01 березня 2018
На Волині викрили двох кібершахраїв: їхній мобільний додаток для пошуку друзів викрадав кошти

Поширена на понад 2 тисячі пристроїв програма перевіряла наявність встановленого мобільного банкінгу і в подальшому виводила кошти через систему миттєвих інтернет-розрахунків.

На Волині викрито двох зловмисників, які поширили на понад 2 тис. мобільних пристроїв шкідливе програмне забезпечення, призначене для несанкціонованого втручання в роботу смартфонів.

Як повідомила прес-служба Департаменту кіберполіції Національної поліції України, програма маскувалася під мобільний додаток для пошуку друзів та була запрограмована на викрадення коштів з банківських рахунків користувачів мобільного банкінгу. "Злочинна група складалася з двох осіб – 23-річного жителя Волині та 20-річного жителя Херсонщини. Вони створили та поширювали програму, яка мала декілька адміністративних панелей. Ця програма, після завантаження на смартфон перевіряла наявність встановленого мобільного банкінгу, надсилаючи смс-запити на запрограмовані спеціальні номери. У подальшому відбувалося виведення коштів через систему миттєвих інтернет-розрахунків WebMoney Transfer на банківські рахунки зловмисників", - йдеться в повідомленні. Наразі встановлено, що таким чином підозрюваним вдалося інфікувати понад 2 тис. мобільних пристроїв. Обом зловмисникам оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2. ст. 361-1 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж) Кримінального кодексу України. Їм обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів
Події Відео 22 грудня 2022

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів

Викрито організацію, яка займалася незаконним виготовленням особливо небезпечного психотропу PVP та налагодила канал його розповсюдження по Україні