diamond dating Hennenman South Africa randki o2 mój profil just hook alkalmi escort boy gay Damme Belgium over 40 dating Fochville South Africa ou sortir hvilken er den bedste homoseksuel dating side Hornslet Danmark

Мер Черкас Бондаренко: За час карантину мери зміцнили свої позиції. Центральна влада їх боїться

20 січня 2021
Мер Черкас Бондаренко: За час карантину мери зміцнили свої позиції. Центральна влада їх боїться

За останні два дні мер Черкас Анатолій Бондаренко став зіркою українського Facebook

Вся стрічка соцмережі у його відеозверненнях, мемах та жартах про Бондаренка і Черкаси. 

А все тому, що з 1 травня міська влада Черкас самостійно почала послаблювати карантин у місті.

Через це поліція відразу відкрила кримінальне провадження, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що мер "загрався", а президент Володимир Зеленський навіть передав Бондаренку "привіт" через своє відеозвернення.  

Та, схоже, що така реакція влади меру Черкас лише на руку. Його вже почали підтримувати в інших містах: мер Івано-Франківська Руслан Марцінків публічно підтримав свого колегу, а у Мукачевому та Дніпрі також послабили карантин. 

Вступилася за Бондаренка і "Батьківщина" Юлії Тимошенко, яка підтримувала його на виборах мера в Черкасах:

"Полум’яні привіти" від гаранта Конституції на адресу мера Черкас, а також відверті погрози Анатолію Бондаренку від чиновників президентської канцелярії переходять будь-які межі. Подібного зухвальства українська незалежність ще не знала".

Анатолієй Бондаренко розповів про карантин, ситуацію у місті, його конфлікт із командою президента та майбутні місцеві вибори. 

Бондаренко дав зрозуміти, що принаймні деякі мери підтримують контакт один з одним, думають над створенням партії та не координують свої дії з Офісом президента. 

Примітно, що публічна активність мера не виглядає хаотичною – його звернення та дописи у соцмережах досить продумані й технологічні. 

Часом складається враження, що він озвучує заготовлені месиджі, які могли б сподобатися його виборцям. Мер запевняє, що є "самостійною і самодостатньою людиною".

– У своєму останньому відео у Facebook ви звернулися до Зеленського і сказали: Черкаси будуть чинити опір. Про який опір ви говорите? 

– Я процитував тизер з відомого фільму "Черкаси", що є символом незламності духу міста Черкаси і духу людей, які проживають у вільному козацькому місті. 

Найбільше, що обурює жителів нашого міста, – це те, що застосовується закон України вибірково. Що простий підприємець, який годує свою родину невеликим бізнесом, який тримає кав'ярню чи будівельний невеликий магазинчик, не може працювати, а великий будівельний гіпермаркет може працювати. 

Жителів міста глибоко обурює те, що вони не можуть відвідати парк, а повинні ходити в ломбард, що вони не можуть відвідати парк із дитиною, але можуть з собакою.  

Просто фактично те, що діється в Україні, – це соціальна несправедливість. Я кажу, що виконавчий комітет виключно відновив соціальну справедливість. 

– Ви послабили карантин в Черкасах з 1 травня. Ці послаблення зараз працюють? 

– Ви знаєте, всім жителям нашої країни відомо, що не так легко запустити те підприємство, яке не працювало півтора місяця. Ми прийняли це рішення, але коли я спілкувався з нашими підприємцями, вони сказали, що їм потрібно десь чотири-п'ять днів, щоб просто почати працювати. Так само і з продуктовими ринками, яким дозволив працювати Кабінет міністрів, тому що продукції поки що немає. 

Тобто можна сказати, що ми послабили, але підприємства міста не готові надавати свої послуги в повному обсязі.  

– Чому ви пішли на послаблення карантину без координації з Кабміном? 

– Давайте я скажу так: а яка ж у нас координація з Кабміном в обласних центрах? Я вже не кажу про районні центри… Крім селектора і крім того, що "ми сказали робити так" – це все одно, що сказати "денег нет, но вы держитесь", ви все робіть, все купуйте, а ми будемо вами керувати. 

Це дуже гарно, але в цивілізованих країнах, коли уряди запроваджують карантин, то вони повиннні якось громадам компенсовувати втрати. Наш бюджет недоотримав 100 млн гривень за попередній місяць. Для міста це надзвичайно великі кошти. Я відверто скажу, що не знаю, як ми будемо платити аванси близько 15 травня. 

І це не тільки моя проблема, це проблема всіх обласних центрів. Що Кабмін каже? "Ну то беріть кредити". Це дуже гарно, що брати кредити. Але ці кредити доведеться віддавати. 

А те, що найбільше жителів міста турбує, – це соціальна несправедливість, вибіркове застосування карантинних заходів. 

– Поліція розпочала кримінальне провадження після рішення міськвиконкому про послаблення карантину. І пояснює, що своїм рішенням ви порушили постанову Кабміну щодо запобігання поширення коронавірусу. Чому все-таки ви вважаєте, що на вас чиниться тиск? 

– Ви знаєте, у мене з постановами Кабміну надзвичайно довгі стосунки. Є така постанова Кабміну про розподіл коштів дорожнього фонду, якої губернатори повинні дотримуватися. Цю постанову Кабміну застосували ще за Володимира Гройсмана, де до 20% коштів повинні були спрямовуватися на дороги місцевого значення, тобто на комунальні дороги. 

Жодного разу, хоч ми і сотні мільйонів гривень платили до бюджету, обласна державна адміністрація не дала місту ні копійки протягом трьох років. Так і цей рік. 

Тому у мене питання: так чому пан прем'єр-міністр і правоохоронці не притягують голів ОДА за невиконання постанови Кабміну? 

– А на них ви скаржилися? 

– Так я скільки разів про це говорив в прямих ефірах! Ну, скільки я можу скаржитися?

Я думаю, що у нас є прокуратура, яка моніторить це все, інтернет, ЗМІ, звернення на сесіях обласних рад. Мені цікаво, чи в нас вибірково застосовується закон? Мені здається, що він застосовується тільки до людей, які не бояться сказати правду. 

– Повертаючись до вибірковості карантину. Ви ж як місцева влада могли заборонити працювати "Епіцентру"? 

– Скажемо так, коли Кабмін прийняв постанову про карантин, і коли у нас перші дні він почав працювати, ми закрили його разом з поліцією. Ми закрили його! Але ж зрозуміло, що потім все це діло працює, він відкрився, і у нас шалені там черги. 

А поряд з цим "Епіцентром" є невеликі будівельні магазинчики. Так я не можу пояснити власникам цих магазинчиків, чому вони не працюють. 

– Тобто ви закривали торговельний центр? 

– Так, ми його закривали у перший же день. Навіть наш начальник поліції Олександр Кокоба працював над цим питанням. Повірте мені, що в нас тут прекрасні стосунки з поліцією...

– Як їм тоді вдавалося працювати, якщо ви їх закривали? 

– А так. Ми їх закрили на один день, а далі вони відкривалися і спокійно собі працювали. 

– Як це можливо? Їх хтось кришував? 

– Я не можу цього знати, тому що займався іншими справами: господарськими справами, поповненням бюджету, лікарнями. 

– Ще півтора місяця тому ви відстоювали ідею жорсткого карантину…

– Ви знаєте, ми були одними з перших, хто впровадив найжорсткіший карантин. Я відверто скажу, що ми останніми запустили громадський транспорт для працівників поліції та інших установ. 

Наші люди, які працюють в Черкаській міській раді, деякі з них працюють по 18-20 годин, ми не пішли їм назустріч – вони пішки ходили на роботу. Пішки ходили! Ми возили виключно медиків. 

Потім стало зрозуміло, що почалися такі собі маленькі скандали: а чому не включили працівників обласної державної адміністрації? Я кажу: "Друзі, тому що ми не включили працівників Черкаської міської ради. Закон повинен діяти для всіх". Отакі з'явилися протистояння.

– Ви маєте на увазі протистояння ОДА і міської влади? 

– Так. Потім з незрозумілих причин Черкаську обласну спеціалізовану лікарню зробили лікарнею для надання допомоги від COVID-19. 

Коли у нас у міській інфекційній лікарні, яка лікує фактично 70% області, було 24-25-26 пацієнтів – з них 18 хворих на COVID. А у нас 100 ліжок в інфекційній лікарні. 

Тобто недолугі дії влади зупинили допомогу жителям області. 

– Ввечері ви запостили скрін нібито переписки із Сергієм Трофімовим. Перед публікацією ви перевіряли, чи це був справжній контакт Трофімова

– Я скажу так: зранку цей номер зник. Коли ця переписка відбувалася, я виходив якраз в ефір на одному з телеканалів, тому зі мною була прес-служба, заступник голови обласної ради був в кабінеті. Це все ми бачили. 

А щодо пана Трофімова, ми з ним гарно знайомі, у нас є багато спільних знайомих. Я скажу так: це зрозуміло, що це був він. 

Коли пан Трофімов представляв першого губернатора після президентства Зеленського, він просив мене допомагати йому, я допомагав. 

Другий раз наші спільні друзі просили мене допомагати на виборах у другому турі. Це ж не написав чомусь пан Єрмак, пан Тимошенко чи Іванов, Петров. Це написала людина, яка мене знає. 

Про пранкерів цікава історія, напевно, думали-думали, сиділи цілу ніч і придумали. Але наші спільні знайомі зателефонували мені зранку і сказали: "Там істерика в Офісі президента".

– У вас був записаний номер Трофімова? 

– А ви запитайте Трофімова – знає він мене особисто чи ні? 

– Я чому про це запитую, тому що ні у WhatsApp, ні у Telegram Трофімов ніколи не ставив на заставку своєї фотографії. У вашій переписці вона була. 

– Давайте я скажу так: у нас дуже багато спільних знайомих, починаючи від керівників штабу на президентських виборах в Черкаській області і так далі. Я готовий надати правоохоронним органам свій телефон – нехай розбираються. 

– У Києві вашу публічну активність пов'язують із наближенням виборів. 

– А куди саме? 

– Ви підете переобиратися мером? 

– Ви знаєте, я ще не вирішив, буду я балотуватися чи ні. Оці теорії, що мери піаряться в обласних центрах – ну, що це таке? Мери працюють в обласних центрах. 

Сьогодні надзвичайно нормальний діалог між мерами, і я розумію, що центральна влада це відстежує і вона боїться сьогодні мерів. Тому що мери в період коронавірусу зміцнили свої позиції. І повірте мені, що сьогодні рейтинг мерів у містах надзвичайно високий. 

– Говорять про можливе створення партії мерів до місцевих виборів. Ви про це щось знаєте? 

– Я відверто скажу, що чув про створення партії мерів. Між мерами такі розмови ходять. 

– Хто цим зараз займається? 

– Я не знаю, хто цим займається. Зрозуміло, що мери між собою про це говорять. 

– Давайте так: з вами хто про це говорив? 

– Зі мною ніхто не спілкувався. 

– Чому ви зараз публічно критикуєте саме Зеленського, а не Авакова?

– Правильно ви сказали. Ті речі, на які повинен реагувати президент, зокрема по своїх соратниках, починаючи від Миколи Тищенка, який просто перекреслив, просто плюнув в обличчя малих підприємців – і немає ніякої реакції від президента… Такого не може бути. Я хотів би, щоб він реагував. А потім будемо відповідати і ми. 

– У своїй діяльності ви зараз координуєтесь з Юлією Тимошенко? Я це запитую, тому що на виборах вас підтримувала "Батьківщина". 

– Я самостійна і самодостатня людина. Я спілкуюся з усіма народними депутатами і з Юлією Тимошенко так само. 

– То ви з нею обговорювали свої дії? 

– Ні, свої дії я не обговорюю ні з ким. 

Роман Кравець