Макрон назвав умову, за якої Франція завдасть удару в Сирії

14 лютого 2018
Макрон назвав умову, за якої Франція завдасть удару в Сирії

Якщо виявиться, що в сирійському конфлікті проти мирного населення застосовується хімічна зброя, що порушує міжнародні угоди, то Франція готова нанести удар по місцям, де ця зброя виготовляється.

Таку заяву зробив французький лідер Еммануель Макрон, повідомляє The Telegraph.

Читайте також: США висунули Росії нові звинувачення щодо Сирії

Водночас він додав, що поки не бачив доказів, які підтведили б використання хімічної зброї в Сирії.

Щодо питання хімзброї я встановив "червону межу", і я цієї "червоної межі" дотримуюсь. Якщо у нас будуть обґрунтовані докази застосування хімічної зброї, забороненої договорами, ми завдамо удару по місцю, де вона виготовляється. Наразі наші відомства не встановили, що хімічна зброя застосовувалася проти цивільного населення,
– прокоментував Макрон.

Видання зауважує, що 9 лютого під час телефонної розмови із главою Кремля Володимиром Путіним президент Франції висловив стурбованість тим, що є ознаки застосування бомб з хлором проти цивільних осіб в Сирії.

Нагадаємо, 5 лютого ЗМІ повідомили про потенційну хімічну атаку на сирійське місто Саракиб, внаслідок якої постраждало щонайменше 9 мирних жителів.

Що таке війна у Сирії?
Війна у Сирії розпочалася ще 6 років тому. Понад 300 тисяч людей вже загинули. Все почалося із повстання проти президента країни Башара Асада, який занедбав країну. На сторону президента стала Росія. Опозицію підтримали США та низка європейських країн. Третьою стороною конфлікту стала терористична організація Ісламська держава. Війна спричинила найбільшу на останні роки хвилю біженців.