Ціна питання – 80 млн грн: криворізькі екоактивісти блокують роботу металургійної компанії

28 вересня 2021

Питання довкілля та забруднення природи – одна з найболючіших проблем Кривого Рогу. Крім державних екологічних органів, у місті працюють і десятки громадських організацій, які опікуються захистом довкілля. Але у фокусі уваги журналістів опинилося так зване «Міжрегіональне бюро екологічного захисту» – громадська організація, що позиціонує себе як затятий захисник довкілля.

Так, ця організація планує отримати від «Арселорміттал Кривий Ріг» 80 млн грн. Окрім судового процесу, вони ініціювали й фізичне блокування роботи підприємства. Про це йдеться в розслідуванні журналістів.

Так звані екоактивісти судяться з металургійним гігантом. Йдеться про земельну ділянку, де підприємство збирається будувати так зване хвостосховище – це спеціальна споруда, яка використовується для зберігання відходів виробництва. Для «Арселорміттал» – це критичне питання, адже наявні хвостосховища заповнені майже повністю. Цим і почала користуватися пані Нікульнікова.

Як розповідає юрист адвокатського об’єднання «Фінекс» Ольга Марченко, у 2013 році було відкрито кримінальну справу, нібито «Арселор» узяв в оренду особливо цінні землі. Інформація щодо цінних земель виявилася неправдивою, однак очільниця екоактивістів із Кривого Рогу Василина Нікульнікова продовжила створювати підприємству перепони.

За словами юристів «Арселорміттал», ще у 2008 році ця земельна ділянка була повернута в державну власність. Саме у держави, а не у місцевих жителів «Арселорміттал» її орендує зараз. А місцевим замість цих земель тоді видали паї в інших місцях та виплатили грошові компенсації.

«Але так звані екоактивісти з Кривого Рогу вирішили, що це непоганий шанс збагатитися. Зібравши місцевих жителів, вони пообіцяли їм дуже великі гроші у вигляді так званої «компенсації». Місцевим, мовляв, нічого робити не треба, лише подати від свого імені позови до суду, а далі вже справа за активістами. І охочі знайшлися – приблизно 80 людей», – коментує журналіст Кирило Вольний.

У разі перемоги в суді кожен з 80 місцевих жителів може отримати близько 1 млн грн. Разом виходить кругленька сума – 80 мільйонів гривень. А 20%, які Нікульнікова планує отримати з людей – теж дуже приємний бонус – 16 мільйонів гривень.

Надалі, маючи усі дозвільні документи, підприємство розпочало підготовчі роботи на цій ділянці. Та пані Нікульнікова, мабуть, вирішила вдатися до шантажу: вона вивела людей у поле та просто заблокувала роботу техніки. Цілий тиждень вони не давали розпочати роботи, а потім раптово кудись зникли.

Варто додати, що перед публікацією матеріалу до журналістів на гарячу лінію звернулися декілька місцевих мешканців. Їхні коментарі будуть подані у другій частині журналістського розслідування.

Рашист впритул випустив автоматну чергу в груди пораненого прикордонника — він вижив
Події Відео 09 червня 2023

Рашист впритул випустив автоматну чергу в груди пораненого прикордонника — він вижив

Чи розстрілюють поранених українців російські загарбники, не з чуток знає прикордонник Чернігівського загону Олександр Розсудоський
Останні статті