Хто здувся у ритуальній сфері під час війни

24 травня 2022
Хто здувся у ритуальній сфері під час війни

У буремні часи історії ми такі як є, ми – чи люди, чи потвори, в залежності від нашої поведінки та світосприйняття того, що відбувається

Перше з чим ми стикаємося на війні – це страх, біль, жертви та смерті, в прямому сенсі слова. Звісно до смертей не можна звикнути ніколи, ні в мирному житті, ні у воєнному. Та якщо вже хтось з рідних чи близьких помирає, то зазвичай прагнемо попрощатися з повагою, будь то за вікном спокій, а тим паче війна.

Представники громадськості стверджують, що на початках війни, у Києві, на який рашисти мали блискавичні загарбницькі плани, замовити ритуальні послуги було не так просто. «Розкручені приватні фірми - монополісти ритуального бізнесу, такі як «Петро Великий», що в мирний час буквально тримали у кліщах цей ринок, мов би набрали в рота води, кудись розчинилися, позалазили у щілини, а якщо й вилазили з них, то з особливим нахабством та цинізмом гнули мародерські ціни», - зазначив один з київських волонтерів.

Під час запеклих воєнних дій, коли агресор був майже під столицею та щоденно обстрілював її околиці, в екстремальних умовах ритуальні послуги надавали фірми, які у мирний час майже не могли працювати у цій сфері з причини жорсткого пресингу з боку монстрів, таких як «Петро Великий».

666

 Алла Ландер, ритуальні послуги  «Петро Великий»

«Коли славнозвісна Алла Ландар - прихильниця регіоналів та власниця ритуального монополіста «Петра Великого» зі своїми працівниками наклали в штани, звичайні ритуальні фоповці, такі як Дмитро та Вікторія Бортови,Василь Чорний, Сергій Хуторний під постійними бомбардуваннями сумлінно виконували свої обов’язки з поховання воїнів-героїв та киян, і гроші тоді були далеко не на першому місці, мала вагу тільки людяність, взаємодопомога та чуйність до горя, яке прийшло з війною одне на всіх українців», - акцентував Микола Гладій, громадський активіст столиці.

00000

За інформацією, наданою громадськістю, з першими пострілами російських військових власниця «Петра Великого» Алла Ландар з чоловіком та сином (обидва призовного віку), втекла з України до однієї з країн Балтії, а її підручні, котрі у мирні часи звикли до погроз, залякування та побиття конкурентів, у воєнний час одягли памперси та залишили свій фронт – фронт надання ритуальних послуг.

«Коли у м. Васильків, що під самою столицею, було так гаряче, що у васильківському морзі від кількості тіл загиблих військових не можна було в буквальному сенсі ступити кроку, ніхто з молодиків кремезної статури від «Петра Великого» не показав свого носа, бо налякані мов цуцики, не хотіли ризикувати життям під ворожими кулями, та, звісно, й надприбутків, до яких вони звикли тоді б ніхто їм не забезпечив. На своїх плечах всі необхідні ритуальні дії героїчно винесли звичайні робітники приватних фірм, які, як тоді не хизувалися своїм подвигом, так і зараз не роблять з цього піар», - повідомив працівник Васильківської міської ради.

«Нема жодного сумніву, що зараз, коли ЗСУ вибили рашистів з київського напрямку, горе ритуальщики «Петра Великого» повилазять знову, та ще з більшим нахабством, з більш космічними цінами будуть нагинати під Аллу Ландар ринок ритуальних послуг столиці. Будуть з барської руки пропонувати санітарні мішки для трупів, які потрібні зараз у Бучі, Ірпені, та ще й покажуть це на камеру, розтрублять у ЗМІ», - з болем висловився представник профільної громадської організації Петро Кузьмук.

Очевидно, що ганьба, знущання над жителями Києва будуть продовжуватися допоки громадська свідомість не дозріє до моменту, коли критична більшість громади буде спроможна активізувати всі законні ресурси, такі як ЗМІ, громадські організації, а за необхідності й правоохоронні структури, та сказати чорним ритуальщикам і тим, хто їх кришує – «СТОП!».

Ця визвольна війна проти рашистських загарбників може стати справжнім каталізатором у свідомості київської громади, яка зараз особливо гостро як ніколи потребує реалізації відчуття справедливості в усіх сферах життєдіяльності, у тому числі, що стосується прощання з загиблими громадянами і воїнами, які поклали свої життя за чисте небо над столицею.

Андрій Костін: 10 мобільних груп з документування злочинів вже працюють на Херсонщині
Події Відео 15 листопада 2022

Андрій Костін: 10 мобільних груп з документування злочинів вже працюють на Херсонщині

Про це заявив Генеральний прокурор на брифінгу під час робочого візиту на Одещину